Piešķir papildu naudu būvdarbiem Talsu Valsts ģimnāzijā

0
466

Talsu novada domes deputāti otrdien domes sēdē atbalstīja papildu finansējuma 119 772 eiro, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis, piešķiršanu Talsu Valsts ģimnāzijas apkures stāvvadu nomaiņai, lai varētu pabeigt augusta sākumā sāktos Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūves darbus.

Projekta vadītāja Aiva Dimante informēja, ka būvuzņēmējs veica līgumā paredzēto apkures sistēmas skalošanu. Pēc apkures sistēmas uzpildīšanas un hidrauliskās pārbaudes tika konstatēts, ka 17 stāvvadu savienojumu vietās, atzaru pievienojumos, kā arī pievienojumos pie sildķermeņiem vērojamas sūces.

Tas būtiski ietekmē veicamos būvdarbus, jo stāvvadu plīsumi, kas varētu radīt konstrukciju nopludināšanu, iespējami jebkurā brīdī, tādēļ būvuzņēmējs nevarētu uzņemties iepriekš noteikto atbildību garantijas laikā.

Būvuzņēmējs ir veicis papildu drošības pasākumus, lai mazinātu sūču radīto ietekmi, savukārt Talsu novada pašvaldība pasūtīja SIA Inspecta Latvia neatkarīgu ekspertīzi apkures sistēmas inspicēšanai un bojājumu apmēra novērtēšanai.

Atzinumā secināts, ka apkures sistēmas cauruļvadi ir avārijas stāvoklī. Lai novērstu apkures stāvvadu plīsumu iespējamību un nodrošinātu neatliekamu remontdarbu veikšanu, nepieciešams slēgt līgumu par remontdarbu veikšanu par 119 772 eiro, sacīja Dimante.

Jaunatklātā situācija pirms būvdarbu sākšanas nebija prognozējama, tāpēc 2018.gadā aktualizētajā Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūves projektā netika iekļauta nepieciešamība pēc visu stāvvadu nomaiņas. Arī 2019.gadā veiktajā ēkas vizuālajā tehniskajā apsekojumā netika konstatēta šādas problēmas iespējamība.

Kā vēstīts, Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūve ir daļa no 2018.gadā iesāktā projekta Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Talsu novadā, kas kopumā paredz vairāk nekā 4 000 000 eiro ieguldīšanu Talsu pamatskolā, Talsu 2.vidusskolā un Talsu Valsts ģimnāzijā. Par projekta līdzekļiem izglītības iestādēm iegādātas ergonomiskas mēbeles, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, kā arī būtiski uzlabota pilsētas āra sporta infrastruktūra, atjaunojot stadionu pie Talsu Valsts ģimnāzijas.

Ģimnāzijas pārbūvi nodrošina SIA Telms un SIA Stats. Autoruzraudzību nodrošina SIA Talsu arhitektu birojs, bet būvuzraudzību – SIA Būves un būvsistēmas. Kopējās Talsu Valsts ģimnāzijas pārbūves izmaksas ir 1 457 449 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit