Piešķirti aizdevumi 31 pašvaldību projektam

0
437

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojuma projektu Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, piešķirot valsts aizdevumu tiem pašvaldību investīciju projektiem, kas izvērtēti projektu pieteikumu vērtēšanas trešajā kārtā.

Kā aģentūru LETA informēja VARAM, trešajā projektu kārtā tika izvērtēts 41 investīciju projekts no 28 pašvaldībām. Atbalstīts 31 investīciju projekts par kopējo finansējumu – 10,8 miljoni eiro, bet aizņēmuma apmēru – gandrīz 9 miljoni eiro.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās, arī šoreiz populārākais aizdevumu mērķis ir transporta infrastruktūras attīstība.

Ielas, ceļi un ar tiem saistīti ir 22 projekti no 18 pašvaldībām, tiltu, pārvadu un estakāžu būvniecībai vai pārbūvei atbalstīti divu pašvaldību projekti, tāpat atbalstīts viens projekts attālinātiem un bezkontakta pakalpojumiem, divi par pievienošanu centralizētiem kanalizācijas un ūdensapgādes tīkliem, viens par higiēnas prasību nodrošināšanu bērnudārzos, divi projekti par ēku vai tās daļu pielāgošanu pašvaldības pakalpojumu sniegšanai un viens projekts īres dzīvokļu izveidošanai.

Iespēja saņemt valsts aizdevumu arī šogad ir investīciju projektiem pašvaldību ēku energoefektivitātei, pašvaldības transporta infrastruktūras attīstībai, jaunu pašvaldības pakalpojumu sniegšanas veidu attīstībai, mājsaimniecību pieslēgumu ūdenssaimniecībai nodrošināšanai un higiēnas prasību nodrošināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs.

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, VARAM šogad paplašināja pašvaldību iespējas aizņemties, papildinot aizdevumu programmu ar iespēju projektus pieteikt pašvaldības ēku pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona; pašvaldības meliorācijas sistēmas infrastruktūrai, būvprojektu izstrādei nozīmīgiem un lieliem investīciju projektiem, kā arī pašvaldību uzsākto investīciju projektu pabeigšanai.

Tāpat, lai mazinātu plašo Covid-19 izplatību, programmā iekļauts VARAM ierosinājums pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu sociālo aprūpes centru pārbūvei vai pielāgošanai atbilstoši higiēnas prasībām.

2020.gadā programmā piešķirtais valsts aizdevums pašvaldībām bija 99,6 miljoni eiro, un kopumā atbalstīti 307 ceļu sakārtošanas, energoefektivitātes paaugstināšanas un citu investīciju projekti.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit