Piešķirts finansējums vēsturiska nama renovācijai Rīgas centrā

0
96
Publicitātes foto

Rietumu Banka piešķīrusi finansējumu 3,3 miljonu eiro apmērā vēsturiskā nama, kas atrodas Rīgas centrā, Krišjāņa Valdemāra ielā 61, renovācijai, informē bankas pārstāvji.

Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 61 tika uzcelta laika posmā no 1912. – 1914. gadam, tās autors ir arhitekts Herberts Tīmanis. Pašlaik šī ēka ir valsts aizsargājams reģionu nozīmes kultūras piemineklis, kurā ir noteikta virkne saglabājamo vērtību, tajā skaitā īpaša jumta forma, interjera dekoratīvā apdare, kāpņu margas un apdare, vēsturiskais lifts, oriģinālās ārdurvis, iekšdurvis un citas vērtības, kā arī ir norādīta jaunu kultūras pieminekļa daļu atklāšanas iespējamība.

Vēsturisko notikumu dēļ vairākas pēdējās desmitgades nams netika uzturēts atbilstoši mūsdienu prasībām, un pirms renovācijas tās vērtību saglabātības stāvoklis bija atzīts par neapmierinošu. Renovācijas laikā māja tiks pilnībā atjaunota, saglabājot un rekonstruējot tās vēsturiskos fasādes, jumta un interjera elementus.

Kredīts renovācijai izsniegts SIA V61 – nekustamā īpašuma ieguldījumu fonda Indexo Real Estate Fund, ko pārvalda SIA Provendi Asset Management AIFP – grupas uzņēmumam. Ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 61 renovāciju plānots pabeigt līdz 2024. gada vasaras beigām. Tajā būs 68 dzīvokļi ar kopējo iznomājamo platību 2906 kvm. Pēc darbu pabeigšanas ir plānota daudzdzīvokļu nama ilgtermiņa īre.