Pilnībā izpārdoti dzīvokļi projektā “Divi Krasti”

0
370

Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītāja Kaamos pirmajā Latvijā īstenotajā projektā Divi Krasti izpārdoti visi 132 dzīvokļi. Daļa no iedzīvotājiem jaunajos projekta mājokļos Ķengaragā jau pārlaiduši pirmo ziemu, atzinīgi novērtējot ne tikai to funkcionalitāti un ērtības, bet arī energoefektivitāti, kas atspoguļojas ikmēneša rēķinos par apkuri.

Divi Krasti veido divas piecstāvu ēkas ar divu līdz četru istabu dzīvokļiem platībā no 33 – 74 kvadrātmetriem. Konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2021 tas atzīts par vienu no aizvadītā gada trīs labākajiem projektiem nominācijā Dzīvokļu ēka – jaunbūve.

“Latvijas iedzīvotāji ir pietiekami izglītoti mājokļa izvēles jautājumos un sava dzīvokļa iegādi izvērtē ļoti praktiski – izpēta ne tikai piedāvāto produktu un būvniecībā izmantotos tehniskos risinājumus, bet arī novērtē ēkas energoefektivitāti,” stāsta Kaamos Pārdošanas vadītāja Latvijā Oksana Pedele.

Ēkas energoefektivitāte neapšaubāmi ir ļoti būtiska, jo palīdz samazināt komunālo maksājumu rēķinus. Pateicoties Divi Krasti projektā izmantotajiem būvniecības risinājumiem, abu ēku iedzīvotājiem Ķengaraga ielā 8a un 8c aizvadītajā ziemā ikmēneša summa par apkuri divistabu dzīvokļos bija vidēji 6,65 eiro, bet trīs istabu mājokļos –  25,52 eiro. Turklāt izdevumi par apkuri vidēji sastāda tikai 5,5% līdz 10% no gada kopējiem izdevumiem par komunālajiem maksājumiem, liecina Kaamos apkopotā informācija.

Izvēloties dzīvokli Divi Krasti projektā, līdzās energoefektivitātei jauno mājokļu īpašniekiem svarīgi faktori bija arī ērta atrašanās vieta, ēkas būvdarbu kvalitāte, efektīvi ventilācijas un skaņas izolācijas tehniskie risinājumi, kā arī atbilstoša īpašuma tirgus cena, norāda Oksana Pedele.

Šobrīd Kaamos īsteno gandrīz nulles enerģijas daudzdzīvokļu ēku projektu Moho Park Mežaparkā, kur nākamgad divās 12 stāvu ēkās tiks pabeigti 154 moderni un ļoti energoefektīvi skandināvu dizaina mājokļi. Tuvākajā nākotnē uzņēmums attīstīs jaunu daudzdzīvokļu ēku projektu vienā no rīdzinieku iecienītākajiem rajoniem – Teikā.