Plāno attīstīt daudzfunkcionālu projektu Lielirbes ielā

0
927

Lietuvas SBA grupas meitasuzņēmums Urban Inventors iegādājies 7,3 hektāru zemesgabalu Lielirbes ielā, Rīgā, lai attīstītu daudzfunkcionālu projektu, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas Colliers Baltics pārstāvji.

Urban Inventors Lielirbes ielā plāno būvēt biroju, dzīvojamās, mazumtirdzniecības, atpūtas, zinātnes un izglītības telpas līdz 120 000 kvadrātmetru platībā.

Zemesgabala pirkuma cena ir konfidenciāla, taču šis ir viens no lielākajiem pēdējā laika nekustamā īpašuma darījumiem Latvijā, informēja Colliers Baltics pārstāvji.

Pēc Urban Inventors pārstāvju paustā, būvdarbus plānots sākt 2022.gada pirmajā pusē. Kopējais investīciju apmērs kļūs zināms, kad projekta koncepcija būs pabeigta.

“Rīgā plānojam augsto tehnoloģiju pilsētiņas (high tech campus) izveidi, tās koncepciju gatavojam, piesaistot starptautiskus konsultantus. Tā kā pašlaik tiek izstrādāta koncepcija, nevaram atklāt pārāk daudz detaļu, bet tajā tiks iekļauta darba un dzīvojamās zonas sintēze ar sarežģītu ekosistēmu. Pilsētiņa būs vieta, kur apmesties gan pašmāju, gan starptautiskiem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem, izglītības iestādēm un zinātnes laboratorijām,” minēja Urban Inventors valdes priekšsēdētājs Liongins Šepetis.

Colliers Baltics vadītājs Ēriks Bergmans piebilda, ka atrašanās vieta ir piemērota mixed-use projektu attīstībai. Pēc ieceru īstenošanas šis rajons kļūs par pievilcīgu vietu starp Rīgas centru un lidostu ar labi attīstītu infrastruktūru.

Zemesgrāmatas informācija liecina, ka zemesgabalus Ventspils ielā 63A, Ventspils ielā 63D un Lielirbes ielā 9 īpašnieks kopš pagājušā gada decembra ir Urban Inventors meitasuzņēmums SIA Urban1, kas dibināts 2020.gada novembrī ar 1 502 800 pamatkapitālu.

Saskaņā ar Zemesgrāmatas informāciju Urban1 no SIA UCTAM Baltics iegādājusies trīs zemesgabalus par kopējo pirkuma summu 5 499 013 eiro.

Lielākais no zemesgabaliem 69 992 kvadrātmetru platībā ar adresi Ventspils ielā 63D nopirkts par 5 129 474 eiro, zemesgabals 1298 kvadrātmetru platībā Lielirbes ielā 9 nopirkts par 366 667 eiro, bet zemesgabals 4826 kvadrātmetru platībā Ventspils ielā 63D nopirkts par 2872 eiro.

Zemesgabala pārdevēja UCTAM Baltics vienīgais īpašnieks ir Austrijas uzņēmums UniCredit Turn-Around Management CEE. Uzņēmuma patiesos labuma guvējus noskaidrot nav iespējams.

Urban Inventors nekustamo īpašumu jomā darbojas kopš 2007.gada. Viļņā uzņēmums ir izstrādājis Lietuvas pirmo A+ klases biznesa centru Green Hall, kurā tiek izmantota tikai atjaunojamā ģeotermālā enerģija, lai pilnībā segtu biznesa centra siltumenerģijas patēriņu. Tāpat Urban Inventors atjaunojis laukumu Vienybes aikšte Kauņā, uzbūvējis biznesa centru BLC Kauņā, kā arī piedalījies biznesa centra Kauno dokas izstrādē, kurā upes ūdeni izmanto biznesa centra gaisa kondicionēšanai.

Otrs SBA grupas uzņēmums – Capitalica Asset Management – pašlaik Rīgā, Skanstes rajonā, attīsta A klases biznesa centru kompleksu Verde 45 000 kvadrātmetru platībā. Būvniecība sākās pagājušajā gadā. Objektu būvē Latvijas uzņēmums Velve, bet kopējās būvniecības izmaksas būs 49 miljoni eiro.

SBA grupa darbojas mēbeļu, apģērbu un nekustamā īpašuma nozarē. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 5000 darbinieku.