Plāno dubultot apbūves augstumu zemes gabalam Tumes ielā

0
389

Ziepniekkalnā plānots paaugstināt apbūves augstumu zemes gabalam Tumes ielā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Komunikācijas nodaļas Stratēģiskās komunikācijas galvenā projektu vadītāja Daina Pētersone.

No 1.jūlija līdz 22.jūlijam izsludināta zemesgabala Tumes ielā 25 lokālplānojuma pilnveidotās redakcijas publiskā apspriešana.

Lokālplānojuma izstrādes mērķis ir grozīt Rīgas teritorijas plānojumā noteikto apbūves augstumu no trim uz sešiem stāviem, nodrošinot priekšnoteikumus teritorijas ilgtspējīgai un tehniski ekonomiski pamatotai izmantošanai.

Lokālplānojuma pilnveidotajā redakcijā ir veikti apbūves augstuma precizējumi, nosakot diferencētu apbūves augstumu no četriem līdz sešiem stāviem, noteikta prasība izbūvēt beznosaukuma ielu un gar ielu frontēm ierīkot dižstādu stādījumus, kā arī noteiktas prasības Tumes ielas satiksmes mierināšanas pasākumiem.

Lokālplānojuma pasūtītājs ir SIA Bonava Latvija.

Publiskās apspriešanas sanāksme video konferences režīmā notiks 12.jūlijā plkst.17.

Nekustamo īpašumu projektu attīstītājs Bonava Latvija pagājušajā gadā strādāja ar 30,44 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% vairāk nekā 2019.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieaugusi par 19,5% un sasniegusi 4,011 miljonus eiro, liecina Firmas.lv informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma pieaugums ir saistīts ar lielāku nodoto dzīvokļu skaitu un labākiem projektu finanšu rādītājiem salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Pērn Bonava Latvija turpināja savu darbību gan pie sava nekustamā īpašuma attīstīšanas, gan pabeigtā nekustamā īpašuma pārdošanas. 2020.gadā uzņēmums turpināja dzīvojamo ēku projektus Dreiliņos, Stopiņu novadā un Rīgā – Maskavas ielā, Turaidas ielā, Dumbrāja ielā, Ropažu ielā, Ganību dambī, Vienības gatvē un Tumes ielā.

Bonava Latvija mātesuzņēmums Bonava ir pārstāvēts Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā, 2020.gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 17 miljardu Zviedrijas kronu (1,69 miljardu eiro) apmērā. Bonava akcijas kotē Nasdaq biržā Stokholmā.