Plāno izbūvēt lielas industriālās telpas kravas transporta servisam Rīgā

0
99
Attēls ilustratīvs

Projektēšanas un būvniecības birojs SEP sācis darbu pie jauna un ambicioza projekta komerciālā un kravas transporta apkopes sfērā – industriālo telpu projektēšanas uzņēmuma Skuba Latvija kravas auto apkopes servisam.

Projektēto industriālo telpu kopējā platība paredzēta 7000 kvm apmērā, kas ir nozīmīgs mērogs šāda veida industriālajiem projektiem Latvijā.

Ņemot vērā, ka pēc būvniecības pabeigšanas telpās Skuba Latvija nodrošinās kravas un komerciālā transporta servisa apkopi un rezerves daļu tirdzniecību, telpu projektēšana SEP projektētājiem solās būt izaicinoša tehnoloģisko prasību dēļ. Projektēšanas gaitā SEP projektētājiem nepieciešams paredzēt sarežģītu servisa iekārtu integrāciju telpās. Tas ietver modernus tehnoloģiskos, automatizācijas un vides risinājumus, kas atbilst visaugstākajiem nozares standartiem.

Projektēšanas un būvniecības biroja SEP komercdirektors Oļegs Umanskis, komentējot jaunā objekta projektēšanu, norāda uz profesionāliem izaicinājumiem: “Skuba Latvija prasības savām jaunajām servisa telpām no projektēšanas viedokļa ir izaicinošas, un šis noteikti nav tipveida industriālais projekts. Te ir gan mērogs, gan plānoti tehniski sarežģīti risinājumi, kurā kombinēsies funkcionalitāte un mūsdienīgas tehnoloģijas.”

Kā piemēru O. Umanskis min sarežģīto ventilācijas sistēmu, kas jāiekļauj objekta projektā. “Daļa kravas auto servisa pakalpojumu paredzēti režīmā, kad tiem ir ieslēgti dzinēji. Līdz ar to ventilācijas sistēmai ir jābūt jaudīgai, lai izplūdes gāzes tiktu savāktas un darbinieki droši varētu atrasties servisa telpās. Tāpat arī servisā paredzēta eļļu maiņa – SEP projektētājiem jāatrod risinājums kā to efektīvi savākt un videi draudzīgā veidā uzglabāt,” norāda Umanskis.