Plāno pabeigt 518 saules paneļu uzstādīšanu “Sakret” ražotnes teritorijā

0
50
Attēls ilustratīvs

Pagājušā gada rudenī AS Sakret Holdings (Sakret) uzsāka saules paneļu parka izveidi uzņēmuma ražošanas teritorijā Rumbulā, Ropažu novadā. Šobrīd norisinās darbs pie 518 saules paneļu uzstādīšanas, ko plānots noslēgt jau šajā pavasarī. Ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu realizētais projekts ļaus iegūt dabai draudzīgu enerģiju, ko uzņēmums izmantos būvmateriālu ražošanas vajadzībām, vēsta Sakret pārstāvji.

Sakret uzņēmējdarbības modelis balstās uz četriem no septiņpadsmit ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, tostarp atbildīgu patēriņu un ražošanu, kā arī pieejamu un atjaunojamu enerģiju. “Atveseļošanas fonda atbalsts sniedz papildu motivāciju uzsākt lielākas pārmaiņas un tiekties uz ilgtspējas mērķiem. Mēs ļoti gaidījām un novērtējam, ka šāds atbalsts ir pieejams. Sakret šis ir pirmais lielais šāda veida projekts, un ceram arī Lietuvā un Igaunijā uzbūvēt saules paneļu parkus pašpatēriņam. Latvijā no saules paneļiem iegūtā enerģija palīdzēs nodrošināt pusi no apjoma, ko gada laikā patērējam ražošanas procesiem. Domājot vēl par citiem ieguvumiem, šis projekts ir palīdzējis arī sakārtot rūpnīcas teritoriju, lai veicinātu jēgpilnu tās izmantošanu,” stāsta Sakret padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Sakret pārstāvji atzīst, ka saules paneļu parka izveide ir ne tikai ekonomisks ieguvums uzņēmumam, bet arī sniedz ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanā. Uzņēmumam ir arī citi ilgtspējas mērķi, piemēram, līdz 2025. gadam samazināt smilšu žāvēšanas procesā radītos CO2 izmešus par 10%.