Plāno pārbūvēt 5. un 7.tramvaja maršruta līnijas Rīgā

0
467

Pirmdien, 1.martā, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti sēdē apstiprināja pašvaldības dalību projektā Rīgas tramvaja infrastruktūras pielāgošana zemās grīdas tramvaja parametriem, kurš paredz līdz 2023.gada beigām pārbūvēt 5. un 7.tramvaja līnijas maršrutu, tos pielāgojot zemās grīdas tramvaju kustībai un uzlabojot vides pieejamību.

“Pašvaldības dalība šajā projektā ir būtisks solis Rīgas satiksmes infrastruktūras modernizācijā. Pārbūvējot šīs tramvaju līnijas, kuras ir vienas no noslogotākajām Rīgā,  tiks uzlabota gan iedzīvotāju mobilitāte – paātrinot un padarot ērtāku pārvietošanos, gan ievērojami uzlabota pieejamība. Pieturvietu platformas kļūs ērtākas gan cilvēkiem gados, gan cilvēkiem ar kustību traucējumiem, gan māmiņām ar bērnu ratiņiem. Tāpēc īpaši svarīga ir projekta pieteikuma iesniegšana pēc iespējas īsākā laikā, lai darbus bez kavēšanās varētu uzsākt jau šogad,” uzsvēra Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks.

Rīgā 7.tramvaja maršruta infrastruktūras pārbūvei plānots 34,21 miljons eiro, bet 5.tramvaja maršruta – 8,96 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka projekta ietvaros paredzēts modernizēt 7. tramvaja maršruta līniju posmā no Ausekļa loka līdz Radio lokam un no Centrāltirgus līdz galapunktam Ķengarags. Lai nodrošinātu zemās grīdas tramvaja priekšrocības un vides pieejamību ikvienam pasažierim, plānots pārbūvēt un paaugstināt vairāku pieturvietu platformas. Aptuveni 8,6 kilometru garā posmā tiks veikta gan kontakttīkla pielāgošana zemās grīdas tramvajam, gan kabeļu tīkla nomaiņa, palielinot elektroapgādes jaudas.

Tāpat projektā paredzēts veikt infrastruktūras pārbūvi aptuveni 2 kilometru garumā 5.tramvaja maršruta posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam Iļģuciems, pielāgojot minēto tramvaja līniju zemās grīdas tramvaju prasībām, kā arī nodrošinot vides pieejamības prasībām atbilstošu platformu izbūvi maršruta posma pieturvietās. 5.tramvaja maršrutā paredzēta arī sliežu ceļu pārbūve Slokas ielas posmā no krustojuma ar Pulka ielu līdz krustojumam ar Jūrmalas gatvi.

Ar mērķi saīsināt krustojuma šķērsošanas laiku, tādējādi mazinot transporta līdzekļu sastrēgumus, Rīgas tramvaja infrastruktūras modernizācijas projekta ietvaros paredzēts veikt arī sliežu ceļu pārbūvi 11.novembra krastmalas un 13.janvāra ielas krustojumā. Tiks veikta pārmiju vadības sistēmas ierīkošana, paaugstinot tramvaju kustības drošības līmeni un nodrošinot pārmiju kontroles iespējas ar tālvadību.

Indikatīvās kopējās projekta izmaksas Rīgas tramvaja infrastruktūras pielāgošanai zemās grīdas tramvajiem plānotas 43 miljonu eiro apmērā, no kura Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums plānots 36 miljonu eiro apmērā, bet līdzfinansējums 7,82 miljonu eiro apmērā. Projekta īstenošanas termiņš noteikts līdz 2023.gada beigām.