Plāno pārbūvēt vēsturisko Gūtšmitu namu Ventspilī

0
5

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina apvienoto projektēšanas un būvdarbu iepirkumu arhitektūras pērles – vēsturiskā Gūtšmitu nama Ventspilī, Kuldīgas ielā 2 pielāgošanai valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām – vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Ēkā pēc atjaunošanas plānots izvietot 5 institūcijas – Valsts ieņēmumu dienestu, Nodarbinātības valsts aģentūru, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Valsts darba inspekciju un Ventspils pašvaldību, tādejādi ieviešot “vienas pieturas aģentūras” principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, tādejādi veicinot publiskās pārvaldes efektivitāti un nodrošinot iedzīvotājiem iespēju saņemt nepieciešamos pakalpojumus sev ērtā veidā vienuviet.

“Ar būvnieku strādāsim pēc “Projektē un būvē” principa, pamatojoties uz jau izstrādāto projektēšanas uzdevumu. Atjaunojot vēsturiskās ēkas tehnisko un vizuālo stāvokli, ievērosim Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Ventspils pilsētas apbūves noteikumus. Uzlabosim ēkas energoefektivitāti, kā arī palielināsim tās kopējo platību par 63% līdz 1,9 tūkstošiem kvadrātmetru ar jaunu piebūvi un labiekārtotu ēkai piegulošo teritoriju, radot patīkamu vidi ne tikai ēkā strādājošajiem, bet arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem,” atklāj Renārs Griškevičs.

NVA Ventspils filiāles vadītāja Benita Saļņikova: „Mūsu filiāles klienti ir ne tikai Ventspils pilsētas, bet arī Ventspils novada iedzīvotāji, tāpēc mums ir ļoti svarīgi, ka topošais Ventspils vienotais klientu apkalpošanas centrs atradīsies blakus autoostai, un Ventspils novada iedzīvotājiem būs daudz ērtāk līdz tam nokļūt, lai vienuviet, ietaupot laiku, saņemtu viņiem nepieciešamos NVA un citu valsts un pašvaldības iestāžu pakalpojumus. Ļoti ceru, ka Gūtšmitu nams valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām tiks pielāgots paredzētajos termiņos un kļūs par pilsētas un novada iedzīvotājiem draudzīgu un ērtu pakalpojumu saņemšanas vietu.”

Ēkas pārbūvi plānots pabeigt līdz 2022. gada 31. decembrim. Interesenti dalībai iepirkumā tiek aicināti iepazīties ar dokumentāciju un pieteikties līdz 19. jūnijam šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/38769 . Plānots, ka visa ēka tās pilnā apjomā – 1912.1 m2 tiks nodota valsts un pašvaldības iestādēm ilgtermiņa nomā. Valsts ieņēmumu dienestam lietošanā plānots nodot 895.8 m2, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai – 563.8 m2, Nodarbinātības valsts aģentūrai – 219.7 m2 un Valsts darba inspekcijai (VDI) – 136.0 m2 un Ventspils pašvaldībai – 96.7 m2. Projekts tiks īstenots no VNĪ resursiem, izmaksas atgūstot ilgtermiņa nomas maksas veidā.

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savulaik celta kā dzīvojamā māja, kas kopš 19. gadsimta 40.gadiem piederēja Gūtšmitu dzimtai. 20. gadsimta sākumā tajā īsu laiku atradusies banka. Kopš 1927. gada grezno īpašumu no dzimtas atpirkusi Ventspils pašvaldība un tajā līdz 1940. gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. No 1945. – 2013. gadam ēkā atradās Milicijas iecirknis un šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013. gadam atradās Valsts policija.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit