Plāno sākt biroju centra “Novira Plaza” pāļu dzīšanu

0
646

Latvijas un Igaunijas īpašumu attīstītāju SIA Regals nami un Novira Capital jaunās septiņstāvu biroju un tirdzniecības ēkas Novira Plaza būvlaukumā Marijas un Satekles ielu krustojumā iepretī Centrālajai dzelzceļa stacijai nākamā gada sākumā plānots sākt pāļu dzīšanu, aģentūrai LETA sacīja Regals nami komercdirektors Jānis Brants.

Būvdarbu veikšanai attīstītāji izvēlējušies būvfirmu Rere būve, sacīja Brants.

Viņš pastāstīja, ka šī gada laikā būvlaukumā ir pabeigti visi pazemes komunikāciju pārneses darbi – pārvietotas kanalizācijas tīkli, kā arī veikta elektrotīklu pārvietošana, lai tie netraucētu būvdarbiem. Tādējādi būvlaukums sagatavots pazemes stāva rakšanai un pāļu dzīšanai.

“Šogad būvdarbos bija arī ar Covid-19 saistīta pauze – nevēlējāmies, lai būvlaukumā vienlaikus atrastos daudz cilvēku. Tagad izlemts, ka nākamā gada sākumā notiks gan pāļu dzīšana, gan sāksies pazemes stāva izbūve,” stāstīja Brants.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā nodibināta SIA Marijas 2, kuras pamatkapitāls ir 14 502 800 eiro. Marijas 2 īpašnieks ir Regals nami, bet patiesā labuma guvēja ir Ilona Savčenkova.

Brants sacīja, ka komentārus par Marijas 2 izveidošanu varēs sniegt nākamā gada sākumā, vien piebilda, ka jaunais uzņēmums saistīts ar zemesgabala īpašuma tiesību sakārtošanu.

Attīstītāji biroju centrā Novira Plaza plāno investēt ap 40 miljoniem eiro. Līdz 2024.gadam plānots uzbūvēt septiņstāvu ēku ar aptuveni 30 000 kvadrātmetru platību, no tiem biroju telpu nomniekiem tiks piedāvāti aptuveni 20 000 kvadrātmetri, bet pirmajā stāvā nomai būs paredzēti aptuveni 3500 kvadrātmetri tirdzniecības platību.

Paredzēts, ka sākotnēji tiks izbūvēti divi pazemes stāvi, kuros tiks izvietotas autostāvvietas. Pēc šo darbu pabeigšanas varēs sākties virszemes stāvu būvniecība.

Jaunās biroju ēkas pamatā ir vēl 2006.gadā izstrādāts projekts, kurš ir pārstrādāts atbilstoši mūsdienu prasībām un kļuvis videi draudzīgāks. Ēkas projekta autore ir arhitekti Dace Putniņa un Andris Kalinka no arhitektu biroja BB studija, bet inženiertīklus projektēja SIA Būve un forma. Ēkas interjeru projektējis Igaunijas arhitekts Mēlis Press.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Regals namu 50% kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums L1LV, bet pa 25% kapitāldaļu pieder Ilonai Savčenkovai un Arturam Rakovskim. Regals nami viens no valdes locekļiem ir Novira Capital vadošais partneris Arle Molders.

Regals nami 2019.gadā strādāja ar 243 816 eiro apgrozījumu un guva 123 845 eiro peļņu.

Novira Capital ir arī 2018.gadā nodegušo Kalnciema ielas graustu īpašnieks un attīstītājs.