Plāno saules paneļu parku Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā

0
210
Attēls ilustratīvs

Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators AS Conexus Baltic Grid (Conexus) atklātas iepirkumu procedūras rezultātā noslēdzis līgumu ar SIA Derex par saules paneļu parka izbūvi, tai skaitā aprīkojuma iegādi Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā. Projektu plānots īstenot līdz nākamā gada pavasarim, tajā ieguldot 989 000 eiro.

Darbu ietvaros Inčukalna PGK teritorijā plānots uzstādīt saules paneļus vairāk nekā 16 000 kvadrātmetru platībā ar kopējo jaudu līdz 1 MW. Paredzams, ka saules enerģijas izmantošana ļaus saražot apmēram 1 000 000 kWh gadā un šī brīža prognozes liecina, ka tas nodrošinās 25% no kopējā elektrības patēriņa krātuvē.

Šobrīd ir pabeigta būvprojekta minimālā sastāvā izstrāde un saņemta Ekonomikas ministrijas atļauja par saules parka izbūvi. Tāpat saņemti tehniskie noteikumi no AS Sadales tīkls un jau drīzumā tiks uzsākti būvniecības darbi Inčukalna pazemes gāzes krātuves teritorijā.

Papildu tiek strādāts pie tā, lai Inčukalna PGK uzturēšana tehnoloģiski būtu drošāka un ilgtspējīgāka, bet arī pie krātuves iekārtu modernizēšanas, samazinot kopējo ietekmi uz vidi un klimatu. Ilgtermiņā tiek īstenoti nozīmīgi tehnoloģisko iekārtu uzlabošanas darbi krātuves modernizācijas projektu ietvaros, mazinot energoresursu patēriņu krātuves tehnoloģisko procesu nodrošināšanai, kā arī ietekmi uz apkārtējo vidi, piemēram, samazinot degvielas gāzes patēriņu uz vienu iesūknēto dabasgāzes vienību.