Plāno Tabakas fabrikas kvartāla attīstību Rīgā

0
91

Atkārtoti izsludinātā būvniecības iepirkuma rezultātā VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) noslēgusi būvdarbu līgumu ar SIA Marels būve par kultūras un radošo industriju atbalsta centra TabFab Miera ielā 58a, Rīgā, izveides pirmo posmu. Pirmā posma ietvaros veiks biznesa inkubatora un kino skolas ēku pārbūvi un izbūvēs atsevišķu filmēšanas paviljonu, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Atbilstoši arhitektu biroja NRJA vīzijai, būvniecības iecere paredz Miera ielas Tabakas fabrikas kvartāla teritorijas attīstību vairākos posmos. Kvartāla attīstība tiks sākta ar ieejas mezglu – Radošo Industriju biznesa inkubatoru un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālo filmu skolu, kā arī atsevišķa filmēšanas paviljona izbūvi, atjaunojot un labiekārtojot teritoriju 2325 kvm un publiskās ēkas 1090 kvm platībā.

Radošā kvartāla izveides iecere paredz vienkopus apvienot dažādas laika šķautnes:  tagadni atspoguļos Latvijas Kultūras akadēmijas un Nacionālās filmu skolas studentu un pasniedzēju studiju procesa nodrošināšana mūsdienīgās un piemērotās telpās, savukārt nākotnes potenciālu iezīmēs Radošais biznesa inkubators, kurš atbalstīs un veicinās dzīvotspējīgu, konkurētspējīgu uzņēmējdarbību kultūras un radošo industriju sektorā, kā arī veicinās komersantu veidošanos un jaunu darbavietu izveidi.

“Kapitālsabiedrība šobrīd īsteno vairākus projektus, tajā skaitā tikko uzsākto Riga Makerspace A. Briāna ielā 13, Rīgā, būvniecību. Degradēto teritoriju sakopšana paver jaunu attīstības potenciālu  pilsētvidei un sniedz iespēju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem atklāt no jauna apkaimes potenciālu. TabFab kvartāla atjaunošanas projekts pavērs plašas iespējas kultūras izglītībai un uzņēmējdarbības iemaņu un ieceru īstenošanai,” norāda R.Griškevičs.

Pirmajā kvartāla attīstības posmā netiks skartas ēkas, kur šobrīd atrodas Jaunais Rīgas teātris (JRT), kura vēsturiskās telpas Lāčplēša ielā 25, Rīgā, šobrīd tiek pārbūvētas. Tabakas fabrikas kvartālā uzsāktā būvniecības norise tiks saskaņota ar teātri, lai nodrošinātu tā netraucētu un nepārtrauktu darbību pagaidu mājvietā līdz 2023.gada pavasarim, kad teātris atgriezīsies atjaunotajā ēkā Lāčplēša ielā.

Pirmā posma būvdarbus īstenos līdz 2023.gada nogalei, kopējās būvdarbu izmaksas šajā posmā būs 4,62 miljoni eiro, t.sk. šobrīd apstiprināto projekta sadārdzinājumu, kas saistīts ar karadarbības norisi Ukrainā, 258 150 eiro apmērā. Visus nepieciešamos demontāžas un zemes darbus, kā arī daļēju jauno būvkonstrukciju izbūvi pirmajā posmā paredzētajam apjomam veiks līdz 2022. gada beigām. Miera ielas Tabakas fabrikas kvartāla attīstības 2. posmā paredzēts attīstīt telpas vairāk nekā 8000 kvm platībā, izveidojot telpas Latvijas Kultūras akadēmijas mācību procesa nodrošinājumam, t.sk. studiju programmu Laikmetīgā deja un Skatuves māksla studiju procesa nodrošināšanai un Kino/Foto muzeja (Rīgas Kino muzejs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs) vajadzībām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit