Ineta Geipele, RTU Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta direktore

Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūts (RTU BUNĪI), sadarbojoties ar nozares profesionāļiem, piedāvā apgūt bakalaura un maģistra programmas. BUNĪI var apgūt maģistra profesionālo studiju programmu Būvuzņēmējdarbība un nekustamā īpašuma vadīšana un bakalaura profesionālo un koledžas līmeņa studiju programmu Nekustamā īpašuma pārvaldība. Tas paver plašas darba iespējas absolventiem.

Uzņēmēji ir pieraduši pie mūsu studentu devuma uzņēmumu attīstībā ar jaunām idejām, zināšanām, spēju analizēt un pētīt, svaigu skatu no malas. Mūsu studenti pastāvīgi saņem darba piedāvājumus nekustamā īpašuma pārvaldības un būvuzņēmējdarbības jomā.
Mūsu studiju programmas ir ne tikai labākās Latvijā, tām ir starptautiskā akreditācija. Programmu uzraudzībā un izpildē piedalās četras profesionālās asociācijas. 2019.gada reitingā Eduniversal Best Masters maģistra programma ir 18. vietā starp globālā līmeņa TOP 80 Real Estate (Construction) jeb Nekustamais īpašums (Celtniecība) jomā.

Plānojam pēc starptautiskās pieredzes Latvijā piedāvāt jaunas profesijas apguvi – nekustamā īpašuma inženieris-ekonomists. Vienlaikus rit modulārās profesionālās izglītības priekšrocību un trūkumu vērtēšana. Studiju organizācijai ir elastīga sasaiste ar darba tirgus prasībām.

Kā pauž Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Ervīns Straupe, speciālistu trūkums nekustamā īpašuma pārvaldībā rada mājokļu drošības riskus. Saskaņā ar Eurostat datiem Latvijai ir vadošā pozīcija ES valstu vidū pēc procentuāli augstā dzīvokļu īpašumu īpatsvara un cilvēku mājvietu skaita daudzdzīvokļu mājās. Liela daļa no dzīvokļu īpašumu fonda ir nolietojusies vai tuvu avārijas stāvoklim, kas apdraud iemītnieku drošību. Nozares profesionāļu trūkums uzņēmumiem rada grūtības pilnvērtīgi gādāt par mājokļu drošību. Tas iezīmē pozitīvu perspektīvu jauno speciālistu nodarbinātībai.

Mūsu absolventi ir nekustamā īpašuma pārvaldnieki un ekonomisti, namu pārvaldnieki, nekustamā īpašuma vērtētāji, būvniecības tāmju inženieri. Zināšanas ļauj viņiem būt labākajiem savā jomā, paverot plašas biznesa iespējas.

Materiāls pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris Nr. 74 2020.gada jūnijā.

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.