Būvniecības procesā rodas dažādi jautājumi par pamatu plātņu montāžu, uz kuriem atbildot raksturojamas pamatu plātņu priekšrocības privātmāju būvniecībā.

Būvniecības tehnoloģiju attīstība ir nodrošinājusi plašu piedāvājumu gan ēku nesošajām konstrukcijām, gan objektā iebūvētajām inženierkomunikācijām. Plānojot ēkas būvniecību, bieži vien saskaramies ar viedokli, kuru formē publiski pieejamā informācija plašsaziņas līdzekļos un interneta vietnēs.

Būvkonstruktors, respektējot klienta redzējumu par ēkas nesošajām konstrukcijām, risina būves mezglus, aprēķina konstrukciju dimensijas un nestspēju un projektē ēkas balstījumu uz pamatnes. Pamatu konstrukcijas galvenā funkcija ir pārnest ēkas slodzes uz būvpamatni, kā arī turpināt ēkas perimetra norobežojošās konstrukcijas ēkas pagraba vai pazemes daļā. Ir ļoti daudz nesošo konstrukciju risinājumu variantu, taču praksē pielietojam tradicionālus konstruktīvos risinājumus un tehnoloģijas.

Praksē esam saskārušies ar dažādiem pamatu risinājumiem, un katram ir atbilstoši pielietošanas apstākļi. Projektējot privātmāju pamatus, ir nepieciešama informācija par būvniecības apstākļiem, pamatnes slāņiem un to īpašībām, kas bieži vien nosaka pamatu konstruktīvo risinājumu.

Plašāk – Kaspara Bondara publikācijā žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr. 69).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.