Precizē būvinspektoru kvalifikācijas kritērijus un uzraudzības kārtību

0
3

Ministru kabineta sēdē šodien, 3.novembrī, apstiprināti grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta noteikumos Nr.499 Noteikumi par būvinspektoriem, kas pilnveidos būvinspektoru kvalifikācijas kritērijus, atvieglos profesionālās pieredzes prasības kandidātiem, kā arī paplašinās profesionālās darbības pārkāpumu loku, kas liedz personai iegūt būvinspektora tiesības, ziņo Ekonomikas ministrija.

Lai iegūtu būvinspektora tiesības, turpmāk pēc patstāvīgās prakses tiesību iegūšanas nebūs nepieciešama papildu divu gadu prakse būvinspektora palīga amatā vai būvniecības reglamentētajā profesijā.

Tāpat līdz ar grozījumiem tiek mainīta būvinspektoru amatu pildīšanas uzraudzības kārtība, deleģējot būvinspektoru amatu pildīšanas uzraudzības tiesības tā darba devējam – pašvaldībai vai institūcijai, kura pilda būvvaldes funkcijas, atbilstoši darba tiesiskajam regulējumam. Lai nodrošinātu sistemātisku būvinspektoru amatu pildīšanas uzraudzību, MK noteikumos tagad ir noteiktas atbilstošas prasības, pēc kurām pašvaldība vai institūcija, kura pilda būvvaldes funkcijas veic būvinspektora amata pildīšanas uzraudzību un novērtē būvinspektora profesionālo darbību.

Vienlaikus Ekonomikas ministrijai uzdots līdz 2021.gada 1.jūlijam izstrādāt grozījumus Ministru kabineta 2018.gada 20.marta noteikumos Nr.169 Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi, paredzot tiesības piemērot profesionālo atbildību būvspeciālistam par pieļautajiem būtiskiem normatīvo aktu vai ētikas pārkāpumiem, pildot būvinspektora amata pienākumus.

Grozījumi MK noteikumos stāsies spēkā nākamajā dienā pēc Noteikumu publikācijas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis, izņemot regulējumu attiecībā uz būvinspektoru izslēgšanu no būvinspektoru reģistra – tas stāsies spēkā 2021.gada 1.februārī (noteikumu 1.6. apakšpunkts) sakarā ar būtiskām izmaiņām būvniecības informācijas sistēmā, kurā iekļauts būvinspektoru reģistrs.

Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta noteikumos Nr.499 Noteikumi par būvinspektoriem var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit