“Preses Nama Kvartāla” biroju ēkas projekts saņem BREEAM “Outstanding”

0
177
Preses Nama Kvartāla 2. kārtas vizualizācija

Preses Nama Kvartāla 2. kārtas biroju ēka projektēšanas stadijā saņēmusi starptautiskās ilgtspējas sertifikācijas sistēmas BREEAM visaugstāko novērtējumu Outstanding. Tas apliecina ēkas projekta atbilstību augstākajiem būvniecības ilgtspējas standartiem, kas nodrošinās gan minimālu ietekmi uz apkārtējo vidi, gan veselīgu vidi ēkas darbiniekiem, informē projekta pārstāvji.

BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) ir pasaulē visbiežāk lietotā metode, ar kuru tiek vērtētas un sertificētas ilgtspējīgi uzbūvētas ēkas. Tās tiek vērtētas dažādās kategorijās – būvniecība un pārvalde, veselība un labklājība, enerģija, transports, ūdens, materiāli, atkritumi, ekoloģija, piesārņojums un inovācijas.

Ēka ar BREEAM sertifikātu ir ieguvums gan attīstītājiem, gan uzturētājiem, gan tiešajiem lietotājiem, gan garāmgājējiem, kā arī lokālajai un globālajai videi. Ilgtspējīga būvniecība nodrošina ekonomiskus ieguvumus visā ēkas dzīves cikla laikā – zemākas ekspluatācijas izmaksas un nekustamā īpašuma vērtības pieaugumu, kā arī sociālos ieguvumus – drošību, komfortu un veselībai labvēlīgu vidi.

Lai nodrošinātu 2. kārtas biroju ēkas un apkārtējās vides atbilstību ilgtspējas standartiem, domāts par dabisku un pārstrādājamu materiālu izmantošanu, enerģijas un resursu patēriņa samazināšanu, bioloģiskās daudzveidības uzlabošanu un aktīva dzīvesveida veicināšanu. Tāpēc ēkas projektā iekļauti dažādi mūsdienīgi risinājumi, piemēram, saules paneļi enerģijas ražošanai, viedās ēkas vadības sistēma, elektroauto uzlādes vietas, mazas plūsmas ierīces ūdens patēriņa mazināšanai, lietus ūdens savākšana un izmantošana, velosipēdu novietnes ar dušām, CO2 sensori, gaismas piesārņojuma kontrole, zaļās sienas un citi.

Projekta Preses Nama Kvartāls attīstība Daugavas kreisajā krastā iecerēta trīs būvniecības kārtās. Pirmajā kārtā tiek attīstīts A klases biznesa centrs, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam, kā arī multifunkcionālais centrs. Savukārt otrajā projekta attīstības kārtā ietilps A klases birojs ar plašām telpām 26 600 kvm platībā un 5000 kvm plaša moderna izglītības iestāde ar divu līmeņu terasēm un sporta zāli. Otrās kārtas ēkas ieskaus labiekārtota Zunda kanālmala un apkaimes infrastruktūra. Arhitektoniskās vīzijas autori ir starptautiski atzīti arhitektu biroji – dāņu speciālisti PLH Arkitekter un Andra Kronberga vadītais Arhis Arhitekti. Projekta attīstītājs ir Lords LB Special Fund V.