“Preses Nama Kvartāla” būvlaukumā celtnis iemirdzas Latvijas karoga krāsās

0
84
Publicitātes foto

Lai radītu svētku sajūtu Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, Preses Nama Kvartālā izveidots gaismas objekts – celtnis, kas izgaismots Latvijas karoga krāsās. Celtnis atrodas pie Preses Nama Kvartāla pirmās kārtas ēkas un ir labi redzams gan no Vecrīgas, gan Pārdaugavas puses.

Izgaismotais celtnis simboliski iezīmē jau paveiktos pirmās kārtās būvniecības darbus – biznesa centra ēkai uzbūvēti jau desmit no vienpadsmit stāviem, savukārt metālkonstrukcija sasniegusi augstāko līmeni.

“Latvijas karoga krāsās izgaismotais celtnis ir mūsu dāvana un sveiciens rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Ne tikai valsts svētku laikā, bet līdz pat nākamā gada janvārim celtnis spoži iemirdzēsies rīta un vakara stundās, padarot gaišākus gada tumšākos mēnešus ikvienam iedzīvotājam, kā arī simboliski atgādinās, ka Ķīpsalas sirdī ar lielu cieņu pret vēsturiskajām vērtībām un arhitektūru tiek radīta mūsdienīga pilsētvide,” stāsta Irēna Viļuma, projekta Preses Nama Kvartāls izpilddirektore.

Biznesa centra pirmās kārtas būvniecības darbu ietvaros jau samontētas ēkas nesošās metālkonstrukcijas, lai varētu uzsākt montēt jumta konstrukciju. Novembra izskaņā tiks uzsākta iekšējās fasādes montāža ēkas pirmajos stāvos. Tāpat paralēli uzsākti ēkas iekšējo inženiersistēmu montāžas darbi. Līdz šim multifunkcionālā centra būvniecības procesā īstenoti visi betonēšanas un galvenās nesošās konstrukcijas darbi un pabeigta ēkas jumta izbūve. Sākti pirmo nomnieku telpu izbūves darbi.