“Preses nama kvartāls” sadarbosies ar FS “Metta”

0
760
Giedrius Bernotas (no kreisās) un Ģirts Mihelsons. Publicitātes foto.

Nekustamo īpašumu projektu attīstītājs Lords LB Special Fund V šodien, 6.oktobrī, parakstīja ilgtermiņa līgumu ar futbola skolu (FS) Metta. Vienošanās paredz, ka FS Metta kļūs par operatoru projekta Preses nama kvartāls futbola laukumam un sporta infrastruktūrai, kas atradīsies uz multifunkcionālā centra ēkas piektā stāva jumta, ziņo Lords LB Special Fund V.

Līdz ar nodomu protokola parakstīšanu ir noslēgta vienošanās par ilgtermiņa sadarbību projekta Preses nama kvartāls infrastruktūras objekta izmantošanā un uzturēšanā. Dokuments apliecina, ka FS Metta kļūs par operatoru Baltijas mērogā nebijušam futbola laukumam un tam piegulošajai infrastruktūrai ar kopējo platību 10 000 m2.

“Noslēgtā vienošanās ir vēsturisks brīdis, jo īpaši šāda apjoma projektu realizācijas gaitā. Ideja par futbola laukumu uz ēkas jumta, pašā Rīgas sirdī, sākumā bija tikai vīzija. Esam gandarīti, ka šodien tā kļūst par divu sadarbības partneru realitāti, jo, attīstot savus projektus, mūsu prioritāte vienmēr ir bijusi sniegt papildu ieguvumus sabiedrībai. Tas nozīmē patiesi daudz gan projektam, gan Pārdaugavas apkaimei, kur radīsim visiem pieejamu un maksimāli izmantojamu sporta vidi,” akcentē Lords LB Special Fund V pārstāvis Giedrius Bernotas.

Svinīgi parakstītais nodomu protokols paredz gan aktīva un veselīga dzīvesveida popularizēšanu Latvijas sabiedrībā, gan futbola popularitātes veicināšanu bērnu, pusaudžu, iesācēju un amatieru vidū. Tādējādi FS Metta sadarbībā ar projektu Preses nama kvartāls pievērsīs uzmanību futbolam kā aktīvai brīvā laika pavadīšanas iespējai, kas piemērota dažādām iedzīvotāju grupām neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās vai sportiskās sagatavotības.

Preses nama kvartāls ir īpašs projekts, kurā sports un aktīvs dzīvesveids veiksmīgi iekļaujas biznesa vidē un viens otru papildina. Kļūstot par sporta infrastruktūras stratēģisko partneri, izjūtam lielu atbildību – futbolam ikdienā ir jābūt brīvi pieejamam, sociāli iekļaujošam un sabiedrībai atvērtam. Mūsu misija ir veicināt veselīga dzīvesveida kultūru, kā arī nodrošināt kvalitatīvu sporta izglītību un norisi no bērnības līdz sirmam vecumam. Jau kopš pirmās dienas FS Metta un attīstītāji tic šīm vērtībām, tāpēc ir patiess prieks un gods kopīgi nest šo misiju tālāk sabiedrībā,” norāda FS Metta ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons.

Pasākumā tika dibināta arī projekta Preses nama kvartāls jaunās ēras vēstnešu komanda, kuras sastāvu veido Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko, pilsētplānošanas uzņēmuma Grupa93 vadītājs Neils Balgalis, arhitektu biroja ARHIS Arhitekti vadītājs Andris Kronbergs, Latvijas Universitātes profesors un Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis, Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras direktora pienākumu izpildītājs Rolands Bogdanovs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka, Biznesa augstskolas Turība īpašnieks, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovkis, sporta preču tirgotāja Sportland valdes loceklis Sandijs Pinkulis, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas prorektore Nellija Titova, Rīgas Stradiņa universitātes sporta kluba vadītāja Laura Ritova un Rīgas Tehniskās universitātes Īpašumu un investīciju departamenta direktors Mareks Zeltiņš.

Saskaņā ar attīstības ieceri futbola laukums būs pilna izmēra un nepieciešamības gadījumā būs dalāms vairākos treniņa laukumos. Sporta infrastruktūru iecerēts izveidot uz multifunkcionālās centra ēkas jumta, kur atradīsies arī apzaļumotas terases, publiski pieejamas atpūtas zonas un bērnu rotaļlaukums.

Projekta Preses nama kvartāls būvniecības pirmajā kārtā Pārdaugavā, Zināšanu jūdzē, attīstīs vienu no modernākajiem biznesa darījumu centriem Baltijā. A klases biroju centrs 26 000 m2 platībā tiks realizēts saskaņā ar ilgtspējas būvniecības principiem, Near Zero Energy standartiem, atbilstot arī starptautiskā BREEM sertifikāta Excellent standartam. Tāpat tiks attīstīts 40 000 m2 plašs multifunkcionāls centrs, kur paredzētas tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas zonas, daudzstāvu autostāvvietas, fitnesa centrs, kā arī Baltijā unikāls futbola laukums uz jumta.

Lords LB Special Fund V pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība Lords LB Asset Management, kas kopš 2008.gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. Uzņēmums pašlaik pārvalda 16 fondus: 12 nekustamā īpašuma fondus, vienu privātā kapitāla fondu, vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu un divas investīciju kompānijas. Lords LB Asset Management kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2021.gada jūnija beigās bija 635 miljoni eiro.