Prezentēs koncertzāles novietņu izvērtēšanas rezultātus

0
110

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) ceturtdien, 10.jūnijā, plkst.10 publiski prezentēs Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu izvērtēšanas rezultātus, aģentūru LETA informēja LAS valdes priekšsēdētāja Māra Vaivode.

Viņa pavēstīja, ka šonedēļ noslēdzas LAS Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamo novietņu Rīgā izvērtēšanas noslēguma posms, kurā padziļināti analizētas sešas konkurētspējīgākās vietas – AB dambis, Andrejostas iela 17 Andrejsalā, Elizabetes iela 2 kopā ar Kronvalda bulvāri 6, Uzvaras parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rīgas Kongresu nams un Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu.

Paredzēts, ka 10.jūnija prezentācijā piedalīsies LAS prezidents, arhitekts Juris Poga, novietņu salīdzinošās izpētes veicēju MASH Studio pārstāvji – pilsētplānotāja Živile Šimkute un arhitekts Egidijs Kasakaitis – un fokusgrupas tematisko diskusiju vadītājs Neils Balgalis, kā arī Kultūras ministrijas (KM) pārstāvji. Prezentācija Zoom virtuālajā telpā notiks angļu valodā, un to varēs vērot tiešraidē arī KM profilā sociālajā medijā Facebook.

Jau ziņots, ka LAS, atsaucoties kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) aicinājumam, piedāvāja plānu Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes atrašanās vietas izvēlei, potenciālo novietņu analīzei identificējot 36 iespējamās lokācijas Rīgā. Pirmajā izvērtēšanas posmā uz tālāko izpēti tika virzītas 11 novietnes.

Biedrība Latvijas Arhitektu savienība ir arhitektu profesionālā organizācija un apvieno vairāk nekā 400 biedru – profesionālu arhitektu. LAS galvenie darbības virzieni ir arhitektu profesionālo interešu aizstāvība, arhitektu sertificēšana un arhitektūras attīstība un popularizēšana.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit