Prezentēs Valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plānu

0
737

Trešdien, 6.oktobrī, satiksmes ministrs Tālis Linkaits un VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) vadība piedalīsies Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē Kuldīgā, lai iepazīstinātu ar reģionālo autoceļu uzlabošanas plānu turpmākajiem sešiem gadiem, ziņo Satiksmes ministrija.

Tuvākajā laikā šādas tikšanās plānotas arī Latgales, Vidzemes un Rīgas plānošanas reģionu Attīstības padomes sēdēs, kur piedalās reģiona pašvaldību vadītāji.

Sākotnējais valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027.gadam paredz, ka būvdarbi veicami uz valsts reģionālajiem autoceļiem apmēram 1360 km kopgarumā, tajā skaitā paredzot 183 km grants autoceļu posmu asfaltēšanu. Jau nākamā gada budžetā Satiksmes ministrijai piešķirti papildus 57,7 miljoni eiro, kas tiks investēti reģionālo ceļu būvniecībā. Par šiem līdzekļiem plānoti autoceļu pārbūves darbi aptuveni 280 km garumā visā Latvijā Savukārt 2021.–2023.gadā investīcijas no valsts budžeta paredzētas pusei no šajā plānā identificētajiem valsts reģionālajiem autoceļiem. Kopumā papildu nepieciešamais finansējums kvalitatīva valsts reģionālo autoceļu tīkla veidošanai līdz 2027.gadam ir 358 miljoni eiro.

“Valdībā jau ir apstiprināta valsts galveno autoceļu ilgtermiņa attīstības stratēģija, taču tikpat svarīgi ir rūpēties par reģionālo un vietējo autoceļu attīstību, lai iedzīvotāji varētu ērti pārvietoties starp novadu centriem. Labi autoceļi ir arī stimuls teritoriju attīstībai, lai saglabātu un veidotu darbavietas un piesaistītu iedzīvotājus. Tāpēc Satiksmes ministrija sadarbībā ar LVC ir izstrādājusi plānu mērķtiecīgai reģionālo autoceļu stāvokļa uzlabošanai turpmākajos gados,” saka satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš uzsver, ka pārdomāts valsts reģionālo autoceļu būvniecības plāns ir svarīgs, lai savlaicīgi paredzētu un pamatotu nepieciešamo finansējumu autoceļu attīstībai.

Līdz šim Valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027.gadam ir apspriests Satiksmes ministrijas organizētajā publiskajā domnīcā. Pēc reģionālo ceļu attīstības plāna prezentēšanas plānošanas reģionos Satiksmes ministrija par to gatavos informatīvo ziņojumu izskatīšanai Ministru kabinetā.