Centralizētā prokuratūras nama apsaimniekošanai pieteikušies deviņi pretendenti

0
399

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludinātajā iepirkumā topošās centralizētās prokuratūras ēkas Aspazijas bulvārī 7, Rīgā apsaimniekošanai uz 3 gadiem pieteikušies deviņi pretendenti. Par tā rezultātiem tiks ziņots tuvāko mēnešu laikā. Tuvojoties ēkas būvniecības noslēgumam, plānots, ka ēku varēs nodot ekspluatācijā līdz vasaras beigām, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs. 

Piedāvājumus ēkas apsaimniekošanai iesnieguši uzņēmēji – SIA Augstceltne, SIA Cander Serviss, SIA Caverion Latvija, SIA CHS, SIA Industry Service Partner, SIA Lafivents Serviss, SIA MESAKO, SIA Moduls Engineering un SIA TERMEX.

Šoruden uz centralizēto prokuratūras namu pārcelšanos varēs uzsākt desmit Latvijas Republikas prokuratūras struktūrvienības, kas līdz šim atradušās 5 dažādās Rīgas vietās ar kopumā ap 230 darbiniekiem.

“Izmantojot BIM tehnoloģijas, paaugstinājām būvprojekta kvalitāti, savlaicīgi identificējot vairāk nekā 200 problēmvietas, kas ļāva īstenot būvdarbus bez pārtraukumiem, būvdarbu gaitā laikus novēršot nepilnības, kas valstij izmaksātu vismaz 140 000 eiro. Šobrīd, aktualizējot modeļus atbilstoši būvprojekta izmaiņām un informācijai no būvlaukuma, izstrādājam digitālo dvīni ar vērtīgu informāciju par ēku un tās sistēmām, kas palīdzēs nodrošināt efektīvāku būves pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Pateicoties konstruktīvai sadarbībai ar būvnieku SIA Abora un BIM tehnoloģiju izmantošanai, ēku plānots nodot ekspluatācijā un lietošanā darbiniekiem vairākus mēnešus pirms termiņa. Kopumā atjaunotā būve ir labs paraugs efektīvai pārvaldīšanai, iestāžu centralizācijai un līdzekļu taupīšanai ilgtermiņā,” atklāj R.Griškevičs.  

Atbilstoši iepirkumam piegādātāja uzdevums būs nodrošināt visu inženierkomunikāciju, tajā skaitā vadības automatizācijas, elektroapgādes, ventilācijas, klimata, siltumapgādes  un ugunsdrošības sistēmu un citu iekārtu apkalpošanu, nodrošinot to nepārtrauktu darbību.

“Ir liels gandarījums par lielo darbu, kas ieguldīts ēkas Aspazijas bulvārī 7 renovācijā. No pamestas, nolaistas ēkas tā ir pārvērsta moderni iekārtotā, funkcionālā ēkā, tajā pat laikā saglabājot ēkas vēsturisko izskatu. Ēkas nodošana ekspluatācijā dos iespēju 230 prokuroriem un prokuratūras personālam, kuri šobrīd strādā piecās dažādās ēkās, veikt savus darba pienākumus vienā ēkā, tādējādi ekonomējot budžeta līdzekļus. Liela nozīme, protams, ir tam apstāklim, ka daudzi prokurori beidzot varēs strādāt labiekārtotos kabinetos, atšķirībā no tiem darba apstākļiem, kādi tiem ir šobrīd – sliktā stāvoklī esošajā ēkā Dzirnavu ielā 113,” norāda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

VNĪ šobrīd strādā pie 118 infrastruktūras attīstības projektiem un 25 jaunām idejām. Lielākie objekti, kuros šobrīd aktīvi būvdarbi ir centralizētajā prokuratūras ēkā Aspazijas bulvārī 7, Rīgā, Okupācijas muzeja pārbūve un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveide Strēlnieku laukumā, izstāžu zāles Arsenāls fasādes atjaunošana, Dailes teātra ēkas fasādes atjaunošana un energoefektivitātes veicināšana, Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērošanas vietās Terehova, Pāternieki un Silene, kā arī citviet Rīgā un Latvijā. Tāpat VNĪ turpina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu.