Publicē lielo uzņēmumu un elektroenerģijas patērētāju sarakstus

0
311

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) publicējis 2022. gada lielo uzņēmumu un lielo elektroenerģijas patērētāju sarakstus.

Lielo uzņēmumu 2022. gada sarakstā, izmantojot 2020. un 2021. gada pārskata perioda datus, iekļauti 260 uzņēmumi. Šogad pirmo reizi sarakstā iekļauti 6 uzņēmumi, no kuriem 3 jau iepriekš klasificējās kā lielie elektroenerģijas patērētāji. No lielo uzņēmumu saraksta 2022. gadā izslēgti 24 komersanti, no kuriem 9 turpina klasificēties kā lielie elektroenerģijas patērētāji.

2022. gada lielo elektroenerģijas patērētāju sarakstā, kas izveidots saskaņā ar sistēmas operatoru un elektroenerģijas patēriņa bilancēs sniegtajiem datiem par elektroenerģijas patēriņu 2021. un 2022. gadā, iekļauti 1103 lielie elektroenerģijas patērētāji. No tiem pirmo reizi sarakstā iekļauti 76 komersanti. No lielo elektroenerģijas patērētāju saraksta 2022. gadā izslēgts 41 komersants.

Visiem komersantiem, kuri pirmo reizi iekļauti lielo uzņēmumu vai lielo elektroenerģijas patērētāju sarakstā, atbilstoši Energoefektivitātes likumā noteiktajam gada laikā (līdz 2024. gada 31. martam) jāveic uzņēmuma energoaudits vai jāievieš sertificēta energopārvaldības sistēma, vai vides pārvaldības sistēma ar papildinājumu. BVKB informē, ka visiem pirmo reizi sarakstos iekļautajiem uzņēmumiem, izmantojot Energoresursu informācijas sistēmu, tiks izsūtītas informatīvās vēstules, sīkāk skaidrojot no Energoefektivitātes likuma izrietošos pienākumus.

Lielo uzņēmumu 2022. gada saraksts un papildus informācija par lielo uzņēmumu pienākumiem pieejama https://www.bvkb.gov.lv/lv/lielie-uznemumi

Lielo elektroenerģijas patērētāju 2022. gada saraksts un papildus informācija par lielo elektroenerģijas patērētāju pienākumiem pieejama https://www.bvkb.gov.lv/lv/lielie-elektroenergijas-pateretaji

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit