Mārtiņš Straume, LBS valdes priekšsēdētājs

Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) apkopotie dati rāda, ka šogad rīkotajos būvniecības iepirkumos ar valsts naudu apmaksātiem projektiem piedāvātā augstākā cena var būt pat sešas septiņas reizes lielāka nekā zemākā vienam un tam pašam projektam.

Nozares dalībnieku novērojumi rāda – profesionāli atbildīgi un godprātīgi veidotiem piedāvājumiem cena ir virs vidējā līmeņa. Taču konkursos parasti uzvar pretendents, kas iesniedzis zemāko izmaksu piedāvājumu, visticamāk – ar dempinga cenu. Ja projekta izpildes gaitā būvniekiem neizdodas panākt izmaksu palielināšanu atbilstīgi tirgum, tiek meklēti dažādi profesionāli nepieņemami risinājumi. Pasūtītāja skatījumā darbs ir nekvalitatīvs, un pārmetumus par zemu būvnieku kvalifikāciju un neprofesionālu rīcību saņem LBS un citas nozares organizācijas, kas atbild par sertifikāciju un prakses uzraudzību.

Kamēr būvniecības iepirkumos turpināsies nekaunīgs un neprofesionāls dempings, runāt par projektu izpildes kvalitāti ir bezjēdzīgi un bezcerīgi. Aicinām atbildīgās institūcijas mainīt valsts un pašvaldību iepirkumu organizēšanas kārtību, lai nodrošinātu kvalitatīvākā, nevis lētākā piedāvājuma izvēli.

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit