Purvciemā ekspluatācijā nodots jauns biroju komplekss

0
105
Publicitātes attēls

Ekspluatācijā nodots jauns B klases biroju komplekss un tirdzniecības centrs ARCADA Purvciems Rīgā, Dzelzavas ielā 45, informē projekta attīstītāja SIA HONIKS pārstāvji.

Septiņu stāvu ēkas kopējā platība pārsniedz 7000 kvm. Tās pirmajā stāvā tiks iekārtotas mazumtirdzniecības telpas, otro stāvu aizņem ērti pieejama stāvvieta 40 automašīnām, kā arī velosipēdu novietnes, bet pieci augšējie stāvi ir atvēlēti dažādu platību birojiem. Auto novietnes personām ar invaliditāti, speciāli aprīkoti sanitārie mezgli, atbilstoši lifti u.c. realizētie pasākumi pilnībā nodrošina vides pieejamību objektā. Ēku raksturo ļoti augsta energoefektivitāte – tā izpilda gandrīz nulles enerģijas ēkas prasības, kas ievērojami samazina ekspluatācijas izdevumus tās lietotājiem. Ēkas energoefektivitātes rādītājs apkurei atbilst A klasei.

Ēkas arhitektūru un koplietošanas telpu interjerus ir izstrādājis projektēšanas birojs ARHIS Arhitekti pazīstamā arhitekta Arņa Kleinberga vadībā. Autora piedāvātais dinamiskais apjoma risinājums ar iespaidīgu mainīgas krāsu tonalitātes jeb hameleona efektu fasāžu plaknēs ir kļuvis par centra vizītkarti, spilgti izceļot to uz apkaimes monotonās apbūves fona. Centram pieguļošā teritorija ir mūsdienīgi labiekārtota un apzaļumota. Nozīmīgs ieguldījums paveikts ceļu infrastruktūras uzlabošanā – noasfaltēts Ūnijas ielas posms gar tirdzniecības centru un atjaunotas gājēju ietves līdz G. Astras ielai, kas padara ērtāku apkaimes iedzīvotāju pārvietošanos, un arī nokļūšanu līdz tuvumā esošajiem iepirkšanās centriem.

Projektu pēc attīstītāja SIA HONIKS pasūtījuma īstenoja galvenais būvuzņēmējs SIA NV Serviss, piesaistot vietējos darbuzņēmumus, starp tiem arī SIA Makso Group fasādes darbiem un SIA EKR inženierkomunikācijām.

ARCADA Purvciems ir trešais attīstītāja realizētais projekts zem ARCADA zīmola, kas pievienojās jau esošajiem ARCADA Āgenskalns un ARCADA Vecmīlgrāvis.