Radīta jauna platforma arhitektiem un būvprojektēšanas speciālistiem

0
582

Digitālā platforma Workalike piedāvā jauna veida pakalpojumu neatkarīgi strādājošiem arhitektiem un būvprojektēšanas speciālistiem. Tās dibinātājiem ir ambiciozi plāni, un viņi vēlas kļūt par nozīmīgu spēlētāju Baltijas projektēšanas tirgū.

Workalike līdzdibinātājs Oskars Ozoliņš, skaidro, ka platforma nodrošinās Latvijas projektēšanas speciālistiem izdevīgākus un profesionāli interesantākus pasūtījumus, vienlaicīgi pasūtītājiem piedāvājot ātrāku un ērtāku projektēšanas komandas veidošanu iespēju.

Kā darbojas Workalike?

Workalike līdzdibinātājs Raitis Tukāns stāsta, ka platformā savus profilus izveido darba veicējs – neatkarīgi strādājošs arhitekts, būvkonstrukciju, mehānisko sistēmu vai jebkuras citas jomas projektēšanas speciālists – un pasūtītājs – projektēšanas uzņēmums.
Strukturētā veidā pasūtītājs publicē savu projekta sludinājumu – darba veidu, termiņu, apjomu, plānotās izmaksas un citu informāciju. Ieinteresētie darba veicēji var pieteikties tā izpildei.

Pasūtītājs var uzrunāt darbu veicēju arī bez projekta izziņošanas, ja viņa zināšanas un pieredze pilnībā atbilst prasībām. Visu tālāko saziņu starp pusēm nodrošinās Workalike video interviju formā.

Ja puses ir vienojušās par darba izpildi, tās slēdz atsevišķu līgumu, un šo procesu koordinēs Workalike, kas arī būs šī līguma puse. Norēķini par darbu tiek veikti ar Workalike starpniecību, tādā veidā garantējot apmaksas drošību abām iesaistītajām pusēm.

Kam domāta šī platforma?

Workalike mērķis ir piesaistīt Latvijas projektēšanas speciālistus ārvalstu projektēšanas uzņēmumiem un popularizēt attālinātā darba izmantošanu projektēšanas nozarē.

Raitis Tukāns skaidro, ka platforma, pirmkārt, domāta neatkarīgi strādājošiem projektēšanas speciālistiem. Atslēgas vārds šeit ir neatkarīgi strādājošiem. Tas ir, tiem, kuri vēlas paplašināt savu pieredzi un redzesloku, strādājot pie ārvalstu pasūtītājiem.

Tā ir iespēja iepazīt citas tehnoloģijas, standartus, risinājumus un darba kultūru. Workalike dibinātāji arī nekautrējas uzsvērt, ka platforma būtu jāuztver kā iespēja labāk nopelnīt.

Lai gan risinājums ir elastīgs, tas ir orientēts uz profesionāliem pasūtītājiem – tas ir, arhitektu vai projektēšanas birojiem, nevis, piemēram, privātpersonām, kurām nepieciešama interjera projekta izstrāde privātmājai.

Tāpat mēs vēlamies veicināt ar projektēšanu saistītu pakalpojumu piedāvājumu platformā, piemēram, būvapjomu aprēķinu veikšanu un pārbaudi, stāsta Raitis Tukāns. Projekta nākamajā posmā tiks sākta arī pēdējo kursu studentu iesaiste dažādu palīgdarbu izpildē.

Cik maksā platformas lietošana?

Pasūtītāja un izpildītāja konta atvēršana platformā, pasūtījumu izvietošana, piedāvājumu izteikšana un intervijas ir bez maksas.
Workalike saņem savu atlīdzību no maksas par darbu izpildi un tikai tad, kad tas pabeigts vai pabeigts kāds noteikts tā posms. Gan darbu pasūtītājs, gan darba veicējs sedz platformas pakalpojumu izmaksas vienādās daļās.

Vai ir kādas īpašas prasības projektēšanas speciālistiem?

Ir divi būtiski priekšnoteikumi – jābūt atvērtam jaunām idejām un darba formām. Un jāspēj strādāt angļu valodā.

Kā radās ideja par Workalike?

Oskars Ozoliņš stāsta: “Mana iepriekšējā karjera bija saistīta ar būvniecību un nekustamo īpašumu jomu, līdz ar to arī ar arhitektūru un projektēšanas procesiem. Vienmēr esmu uzskatījis, ka šajā nozare pastāv eksporta potenciāls. Un lielā mērā tā arī ir uzņēmuma veidošanas emocionālā puse. Ja uz Zviedriju varam eksportēt dzelzsbetona paneļus, tad pavisam noteikti varam arī arhitekta vai konstruktora pakalpojumus.

Taču Workalike pamatā nav tikai emocijas. Tās ideja balstās trīs būtiskās, globālās tendencēs.

Pirmkārt, arvien pieaugoša intelektuālā darba spēka deficītā, kas liek uzņēmumiem meklēt risinājumu ārvalstīs. Otrkārt, mākoņošanas tehnoloģiju izaugsmē datu apstrādē, kā rezultātā digitālie procesi var notikt, neesot pieslēgtiem uzņēmuma serverim. Un, treškārt, tam visam loģiski sekojoša attālinātā darba strauja izaugsme visā pasaulē.

Šīs tendences projektēšanas un būvniecības nozarē nespēs apturēt arī Eiropas valstu dažādie tehniskie standarti. Drīzāk nevis mainīsies tehnoloģiskie procesi, bet būs jāmainās būvniecības standartiem, likumdošanai un tradīcijām. To diktēs racionāli ekonomiski apsvērumi – aizvien pieaugošās izmaksas gan materiālam, gan darba spēkam.

Mūsu mērķis ir panākt, ka daļa no projektēšanas jomā strādājošiem profesionāļiem savu karjeru veido arī šādi – dzīvojot Latvijā, bet strādājot ārvalstīs. Tas ir labs, motivējošs un interesants karjeras formāts, un mēs strādāsim, lai būtu viņu galvenais sadarbības partneris.”

Sīkāka informācija:
Oskars Ozoliņš
SIA Workalike
e-pasts: [email protected]
telefons: 371 29420326

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit