Radīta programma Daugavas krastmalas attīstībai

0
1058

Starptautiskā pilsētu plānošanas seminārā MadCity Rīga, kas norisinājās 29. un 30.septembrī Spīķeru koncertzālē, pēc pašmāju un ārvalstu speciālistu lekcijām dalībnieki spraigā hakatonā izstrādāja piecu gadu rīcības programmu un idejas, kā Rīgā izveidot skaistāko krastmalu Ziemeļeiropā. Vērtēšanā tiešraidē piedalījās vairāk nekā 1400 skatītāju, informē Neils Balgalis, pilsētplānotājs un pasākuma MadCity Rīga rīkotājs.

Rīgas domes deputāts Kaspars Spunde, kura vadītā komanda ieguva skatītāju balvu, savā programmā paredzēja, ka pašvaldībai vispirms jārada bāku – infrastruktūras platformu, kas piesaista uzņēmējus un apmeklētājus. Projekts kā galveno vērtību, kas uzrunātu rīdziniekus un tūristus, pieteica satikšanos. Tātad, Daugavas krastmala Rīgā kļūs par jaunu Rīgas apkaimi – Satikšanās apkaimi, kurā veidosies 10 zonas abās Daugavas pusēs, katrai paredzot savu pielietojumu, raksturu un pat zīmolu. Piemēram, Nacionālās bibliotēkas pakājē veidojas nakts lasītava, kafejnīca ar dzejas sienu, bet pirmajā gadā starp Vanšu un Akmens tiltiem uzplauks ielu mākslai veltīta zona.

Hakatona laikā strādāja septiņas komandas un nezudīs arī labas idejas no citu komandu piedāvājumiem. Krastmalas attīstības plānos iekļaujami mobilie pontonu plosti. Tie kalpo kā pārvietošanās līdzeklis, no tiem var izveidot pagaidu tiltu, gan piestātni vai skatuvi uz ūdens. Žūrija atzinīgi vērtēja piedāvājumu izvietot Rīgā kajaku īres punktus, atjaunot vēsturisko peldētavu Grāpju salā, pievilcīgo Šmucēdāju, kas attīra pilsētas kanālus un daudzas citas idejas. Skatītāji, iesūtot savus komentārus, MadCity nosaukuši par makšķeri pilsētas attīstībai.

“Atmaksājies mērķtiecīgais darbs, ik gadu pulcējot iespējami plašu profesionāļu loku: arhitektus, plānotājus, investorus, uzņēmējus, ierēdņus un iedrošinātu raudzīties vienā virzienā, lai Rīga un Latvija kļūtu par radošu vidi. Seminārā vērojām arī Ventspils pārmaiņu vērienu, Liepājas prasmi saglabāt senas ostas pilsētas garšu, Jelgavas panākumus Pasta salā, saņēmām padomus no Beļģijas, Lietuvas un Japānas kolēģiem. Tagad laiks ķerties pie ieviešanas plāna,” stāsta Neils Balgalis.

Pateicoties LMT Straume sniegtajam atbalstam un viedās pilsētas rīkiem, seminārs nav pat noslēdzies. To aizvien vēl var apmeklēt:

► Kā atklāja semināru, ko iesaka atbraukušie MadCity viesi? Kādi ir jaunākie projekti un kā tie ietekmēs Rīgu, vēro 29.septembra semināra 1. daļā: https://www.facebook.com/MadCityRiga/videos/543459760055349.

► Kā top Rīga, kā domā tās veidotāji? Iedvesmojies un domā arī par savu nākotni, noskatoties 29.septembra semināra 2.daļu: https://www.facebook.com/MadCityRiga/videos/342737844260774.

► Tiešām viņi strādāja tikai piecas stundas? Hakatona komandu piedāvājums, kā radīt Ziemeļeiropā skaistāko krastmalu Rīgā: https://www.facebook.com/MadCityRiga/videos/5322003001215616.


Komandu prezentācijas

A komanda
B komanda
C komanda
D komanda
E komanda
F komanda
G komanda