Raidieraksts 6: cilvēkiem draudzīga Rīga

0
1538

Žurnāla Būvinženieris 6.raidierakstā Citāda Rīga cilvēkiem eksperti vērtēja galvaspilsētas un lauku dzīvesvides atšķirības, formulējot ieteikumus Rīgas padarīšanai par pievilcīgu dzīvesvietu visu paaudžu cilvēkiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem.

Inese Grandāne, arhitektūras vēsturniece un biedrības Cita Rīga vadītāja, raksturoja apkaimju iemītnieku kopienas apziņas un piederības sajūtas veidošanu. Pilsētplānotājs Neils Balgalis, kompānijas Grupa 93 vadītājs, vērtēja pašvaldības pakalpojumu un infrastruktūras uzlabošanas iespējas. Sarunu vadīja žurnāla Būvinženieris redaktore Antra Ērgle.

Svarīgākie secinājumi – teritorijas sekmīgai izaugsmei pašvaldībā jāvalda pēctecībai neatkarīgi no politiskās varas maiņas, deputātiem un ierēdņiem aktīvi jāsadarbojas ar uzņēmumiem, atbalstot to darbību un labiekārtojot dzīvesvidi. Tad uzlabosies mājokļu pieejamība un ar jaunu pilsētas iemītnieku nodokļu ieņēmumiem varēs nodrošināt pilnvērtīgus pakalpojumus – izglītību, sabiedrisko transportu, veselības un sociālo aprūpi, kā arī kultūras sarīkojumus.

Raidieraksts tapis ar kompānijas Kiilto atbalstu.

Sūti savu tēmu jaunam raidierakstam: [email protected], [email protected].