Raidieraksts Nr.18: būvniecības kvalitāte un pasūtītāju kompetence aug

0
713

Būvniecības nozarē kvalitātes latiņa aug ar katru gadu, un galvenais – arvien izglītotāki un zinošāki ir pasūtītāji.

Tā Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) 18.raidierakstā Celtnis 3D secina trīs skates Gada labākā būve Latvijā 2021 žūrijas eksperti – LBA valdes priekšsēdētājs, žūrijas vadītājs, Rīgas Celtniecības koledžas direktors Normunds Grinbergs, Kaspars Bondars, Dr. sc. ing., Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks, Latvijas Ģeotehniķu savienības un SIA Jensen Consult un ARHIS inženieri pārstāvis, kā arī skates galvenā partnera Ceresit tehniskais konsultants Andis Londenbergs.

Skatē ir noslēgusies vērtēšana, labākās pērnā gada būves tiks nosauktas un to radītāju komandas suminātas augusta otrajā pusē. Katram žūrijas dalībniekam ir kāda favorīte, tomēr kopējais vērtējums veidots profesionāli pēc pamatīgas dokumentu izpētes, finālam izvirzīto objektu apskates klātienē, sarunām ar būvju pasūtītājiem, arhitektiem, projektētājiem un būvniekiem, kā arī ap 50 žūrijas dalībnieku savstarpējās diskusijās.

Kaspars Bondars uzsver – skate Gada labākā būve ir vienīgais nozares konkurss Latvijā, kurā ir tik dziļš un objektīvs objektu vērtējums ne tikai pēc izskata, bet arī pēc tehniskajiem rādītājiem, izvēlētajiem risinājumiem, projektēšanas kvalitātes un citiem profesionāliem kritērijiem.

Andis Londenbergs vērtē – arvien vairāk jaunu un atjaunotu būvobjektu veidotāji fokusējas uz energoefektivitāti, un šajā virzienā zaļi risinājumi būs aizvien svarīgāki.

Normunds Grinbergs secina – par ierastu labo praksi būvniecībā kļūst būvnieka empātija pret pasūtītāju, un nozares dalībnieki saproti, ka viņiem jāmācas visu laiku visos līmeņos.

Eksperti piebilst, ka labāk un efektīvāk būvēt palīdz digitalizācija, kas padara nozares procesus atklātākus un popularizē labo praksi.

Raidieraksts jeb podcast veidots LBA vadītās skates Gada labākā būve 2021 ciklā. Moderatore – Antra Ērgle. LBA raidierakstu informatīvais atbalstītājs – portāls abc.lv.