Rail Baltica rīko pirmo konsultāciju kārtu ar materiālu piegādātājiem

0
80

Pagājušā nedēļā Baltijas kopuzņēmums RB Rail AS un vadošais Rail Baltica projekta ieviesējs, noslēdza tiešsaistes tikšanos sēriju ar potenciālajiem dzelzceļa infrastruktūras materiālu piegādātājiem. 2019. gada beigās, sadarbībā ar konsultāciju uzņēmumu TUV Sud un Grācas universitāti tika izstrādāta Rail Baltica dzelzceļa komponentu un materiālu iegādes stratēģija, un konsultācijas ar piegādātājiem ir nākamais praktiskais solis stratēģijas īstenošanā. Sarunu mērķis bija sīkāk izzināt produktu pieejamību tirgū un attiecīgos tehniskos parametrus, novērtēt pieejamos daudzumus un sagatavošanās laikus, kā arī apkopot nepieciešamo informāciju par to, ko piegādātāji sagaida no plānotajiem materiālu iepirkumiem.

 RB Rail AS plāno izveidot atsevišķu ilgtermiņa līgumu sistēmu materiālu piegādātājiem, lai tie tālāk varētu nodrošināt materiālu piegādi nākamajiem sliežu ceļu būvuzņēmējiem. Šāda pieeja nodrošinās atbilstošas kvalitātes materiālu pieejamību noteiktajā laikā. Pateicoties lielai piegādātāju interesei, RB Rail AS pirmajā sanāksmju kārtā tikās ar 20 uzņēmumiem, kur galvenā uzmanība tika pievērsta dzelzceļa sliedēm, gulšņiem ar stiprinājumiem un balastam, kā arī saistītajām sastāvdaļām. Turklāt piegādātāji pārstāv plašu ģeogrāfisko reģionu, sākot no vietējiem Baltijas uzņēmumiem vai starptautiskiem ražotājiem, kas atrodas Baltijā, līdz dažādiem uzņēmumiem no Skandināvijas, Vācijas, Austrijas, Polijas, kā arī attālākām vietām.

 “Rail Baltica projektam būs nepieciešami dažādi dzelzceļa infrastruktūras materiāli vēl nepieredzētā daudzumā Baltijas valstīs. Tas dod iespēju attīstīt konsolidētā iepirkuma sistēmu, kas ļaus Rail Baltica ne tikai sasniegt izdevīgus cenu un piegādes nosacījumus, bet arī nodrošināt nemainīgu kvalitāti, pilnīgu savietojamību un būtiskus dzīves cikla ieguvumus attiecībā uz Rail Baltica turpmāko darbību un uzturēšanu,” saka Kaspars Briškens, RB Rail AS Stratēģijas un attīstības departamenta vadītājs. “Mēs darām visu iespējamo, lai saglabātu un stiprinātu savu reputāciju piegādātāju vidū, nodrošinot iepirkumu caurskatāmību, godīgu konkurenci un kopīgu vērtību radīšanu Baltijā, Eiropā un ārpus tās.”

 Rail Baltica komanda izmantos nozares vērtīgās atziņas, lai turpinātu pilnveidot plānotās tehniskās specifikācijas atsevišķiem materiāliem un materiālu grupām, kā arī izstrādātu detalizētu iepirkumu stratēģiju. Pašlaik uzņēmums paredz, ka pirmie konkursi tiks izsludināti šī gada ceturtajā ceturksnī ar mērķi pirmos pamatlīgumus parakstīt līdz 2021. gada vidum. Otrā piegādātāju konsultāciju kārta sekos drīzumā un galvenā uzmanība tiks pievērsta tādām jomām kā, betons, ieskaitot saliekamos elementus, trokšņu sienas, nožogojumu materiāli, kabeļu/cauruļvadu elementi un citas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit