RAKUS atklāts modernākais medicīnas izglītības centrs Latvijā

0
201
Publicitātes foto

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) telpās atklāts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju centrs – plašākais un modernākais medicīnas izglītības centrs Latvijā. Līdz ar to noslēgusies vērienīgā un mūsdienīgā medicīnas izglītības un vides pieejamības prasībām atbilstīgā RSU studiju kompleksa izbūve RAKUS teritorijā, informē RSU pārstāvji.

Jaunais studiju centrs, kas ir lielākā no Latvijas slimnīcās iekārtotajām studiju bāzēm, iemiesos RAKUS kā universitātes slimnīcas nosaukumā ietverto izglītības funkciju, nodrošinot izcilu izglītības kvalitāti un paplašinot RSU pienesumu pacientu aprūpes sistēmai kopumā.

Trīs būvniecības posmos no 2016. gada līdz 2023. gada augustam RSU ir modernizējusi un pielāgojusi mūsdienu prasībām vairāk nekā 2000 kvadrātmetru plašas telpas (pirmajā kārtā – aptuveni 1000 kvm, otrajā – 268 kvm un trešajā – 988 kvm). Kopš 2016. gada studiju centra izveidē kopumā ieguldīti 3,2 miljoni eiro no RSU pašas pelnītajiem līdzekļiem.

Studentiem un mediķiem būs pieejamas gan multifunkcionālas simulāciju telpas, kā arī viena lielāka auditorija ar 170 studentu ietilpību, kā arī atpūtas zona. Mācību un simulāciju telpas atšķirsies ar ietilpību no 15 līdz 280 studentiem katrā telpā, bet ikdienā te vienlaikus plānots uzņemt ap 400 studentu. Studiju centrā ierīkots arī lifts.