RDPAD pārņems būvvaldes un pilsētas arhitekta biroja funkcijas

0
581

No 1.septembra, likvidējot Rīgas pilsētas būvvaldi un pašvaldības aģentūru Rīgas pilsētas arhitekta birojs, to funkcijas pārņems Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (RDPAD), ziņo Rīgas pašvaldība. 

Turpmāk RDPAD būs vadošā pašvaldības iestāde galvaspilsētas attīstības un teritorijas plānošanā, kas Rīgā pārraudzīs un koordinēs attīstības procesus, nodrošinās būvniecības procesa tiesiskumu, tajā skaitā veiks pašvaldības būvvaldes funkcijas, nodrošinās sabalansētu mobilitātes attīstību, pārraudzīs arhitektūras procesa kvalitāti un kvalitatīvas pilsētvides attīstību, pārraudzīs un kontrolēs vides objektu izvietošanu, pilsētas apstādījumus, zemes ierīcību, nodrošinās kultūrvēsturisko vērtību aizsardzību un adrešu piešķiršanu. 

“Turpinot ieviest uz attīstību un izaugsmi vērstas pārmaiņas Rīgas pašvaldības darbībā, no 1.septembra darbu sāks jaudīgs departaments ar profesionālu vadību un speciālistiem. Lai gan ir tendence atminēties un salīdzināt laikus, kad būvvalde un Pilsētas attīstības departaments jau strādāja kā vienots mehānisms, mērķi, ar kādiem veiktas šīs pārmaiņas un sagaidāmā funkcionalitāte ir atbilstoši 21.gadsimtam, nevis 20 gadus veciem vēsturiskiem notikumiem. Iestāžu reorganizācijas rezultātā izveidota vienota, koordinēta, resursus taupoša, efektīva, uz sadarbību vērsta un birokrātiju mazinoša iestāde,” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis.

No septembra RDPAD darbība tiks organizēta trīs virzienos: attīstības – stratēģiskā vadība, pilsētvides attīstība, mobilitāte, projektu vadība –, būvniecības – arhitektūras un pilsētvides dizains, būvniecības kontrole –, administratīvais – ģeomātika, juridiskais nodrošinājums, administratīvais nodrošinājums. Izveidots pilsētas arhitekta dienests. Departamentu turpinās vadīt Ilze Purmale.

“Mūsu mērķis ir nodrošināt klientiem skaidri saprotamus, ērtus un pieejamus pašvaldības pakalpojumus, nostiprinot klientorientētu komunikāciju, bet sadarbības partneriem – paredzamu un prognozējamu pašvaldības rīcību un lēmumus,” sacīja Ilze Purmale.

No septembra klientiem būs pieejama vienota pakalpojumu sniegšanas sistēma: zvanu centra tālruņa numurs 671058000, e-pasts [email protected], tīmekļvietne rdpad.lv. Taču pārejas periodā līdz 2022.gadam būs pieejami arī līdzšinējie pakalpojumu saņemšanas un konsultāciju veidi.

Rīgas dome lēmumu par būvvaldes un Arhitekta biroja likvidāciju un funkciju nodošanu RDPAD pieņēma 2021.gada 10.februārī. Iepriekš tika veikta funkciju analīze, kā arī konsultācijas ar profesionāļu organizācijām, apkaimju iedzīvotājus pārstāvošām biedrībām, veikta klientu un darbinieku aptauja. 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit