Ceturtdien, 18.martā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas iesniegto projektu par 27,3 miljonu eiro piešķiršanu Valsts policijas (VP) iecirkņu pārcelšanai vienuviet un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvniecībai, ziņo Iekšlietu ministrija.
Iekšlietu ministrijā 2021. un 2022.gadā plānots piesaistīt valsts budžeta līdzekļus aptuveni 15 miljonu eiro apmērā vismaz septiņu Katastrofu pārvaldības centru būvniecībai, kur vienuviet tiktu izvietotas vairākas iekšlietu sistēmas iestādes, tajā skaitā VP. Daļā no objektiem paredzētas telpas arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vajadzībām. Objektu būvniecība plānota Kandavā, Saulkrastos, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Rūjienā un Priekulē.
12 miljoni eiro liels finansējums tiek virzīts iecerei par VP struktūrvienību optimizāciju Rīgā, izskatot iespēju vairākas struktūrvienības, kuru darba vide šobrīd ir kritiskā stāvoklī, pārcelt uz jaunām un VP vajadzībām atbilstošām telpām.
Perspektīvā Iekšlietu ministrija plāno šādu centru izbūvi arī citviet Latvijā, tāpēc ir iesniegusi projekta pieteikumu finansējuma saņemšanai Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ietvaros. Tāpat tiks meklētas iespējas piesaistīt arī citus finansēšanas avotus.
Ieceres īstenošanas rezultātā būtiski tiks uzlabota iekšlietu dienestu darbības efektivitāte un nodarbināto darba apstākļi, paaugstināta strādājošo produktivitāte un apmierinātība, uzlabota dienestu savstarpējā sadarbība un attiecīgi arī reaģēšanas spējas. Tāpat tiks mazināta nevienlīdzība strādājošajiem, nodrošinot pakalpojumu pieejamību, darbavietas, kā arī sociālo un veselības aprūpi.
“Valdības šodienas lēmums ir vēsturisks brīdis valsts mēroga sistēmiskai iekšlietu infrastruktūras attīstībai. Tas ir pirmais nozīmīgais solis iekšlietu nozares sakārtošanā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Tas ir arī manas komandas paveiktais darbs, lai šāda iniciatīva nonāktu apstiprināšanai valdības līmeni,” uzsver iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.
Nosacījumi par šodien lemto 27,3 miljonu eiro finansējuma piešķiršanai paredz, ka projektu īstenošana tiek sākta 2021.gadā un tie ir pilnībā īstenojami līdz 2022.gada beigām. Īstenojamie pasākumi 2021.gadā tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, savukārt 2022.gadā nepieciešamais finansējums tiek iekļauts, gatavojot 2022.gada valsts budžeta projektu.