Regulējumā iekļauj jaunākās betona atbilstības novērtēšanas prasības

0
269
Attēls ilustratīvs

Otrdienas, 5.septembra, sēdē Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtībā, ar ko regulējumā tiek iekļautas jaunākās betona atbilstības novērtēšanas standarta prasības, informē Ekonomikas ministrijā.

Jaunākās standarta prasības tika izskatītas un apstiprinātas Latvijas Standarta Standartizācijas tehniskajā komitejā pēc nozares profesionāļu ierosinājuma un tas nodrošinās mūsdienīgu prasību izpildi betona konstrukciju būvniecībā.

Standartā tika precizētas prasības attiecībā uz betona salizturības noteikšanu, A pielikuma Testēšanas metodes betona salizturības noteikšanai A.6. sadaļa, A.3. tabula Starprezultāta iegūšanai nepieciešamais pārbaudes skaits, A.4. tabula Gala rezultāta iegūšanai nepieciešamais pārbaudes ciklu skaits.

Atbilstoši regulējumam minētie standarti ir piemērojamie standarti, līdz ar to tie nav brīvprātīgi.

Paredzēts, ka betona ražotājiem būs nepieciešams pārskatīt iekšējās betona ražošanas un kontroles kārtības, lai nodrošinātu atbilstību jaunā standarta prasībām. Lai to paveiktu ir noteikts pārejas periods līdz 2024.gada 1.martam, bet līdz tam betona atbilstības novērtēšanai varēs izmantot abas standarta versijas.

Apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 25.marta noteikumos Nr. 156 Būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtība pieejami vienotajā Tiesību aktu portālā.