Rekonstruē Rīgas ielu Rēzeknē

0
346

Jūnija sākumā Rēzeknes pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA Ceļi un Tilti par Rīgas ielas rekonstrukciju. Pašlaik Rīgas ielā Rēzeknē turpinās ceļa seguma atjaunošana, vēsta pašvaldība.

Posmā no Nikodema Rancāna ielas līdz dzelzceļa pārbrauktuvei pie Rēzeknes gaļas kombināta krustojuma jau ir ieklāta asfalta apakškārta. Projekta darba grupa viesojās asfaltbetona pārstrādes vietā un varēja vērot, kā no minerālmateriāla, frēzētā asfalta un cementa tiek veidots jauns materiāls ieklāšanai ceļa segumā.

Gar trotuāru ir nomainītas betona apmales vietās, kur tās jau bija nolietojušās, kā arī pārlikts bruģis. Būvdarbu laikā ir uzlabotas lietus notekūdeņu pašteces kanalizācijas akas, lai nodrošinātu maksimālu ūdens savākšanas apjomu. Rīgas ielas sākumposmā uzlabots braukšanas rādiuss ceļa līkumā un gājējiem tiks nodrošināta pārvietošanās ielas kreisajā pusē.

Rīgas ielas posms no dzelzceļa pārbrauktuves līdz Viļakas ielai pašlaik kustībai ir slēgts, jo tur notiek rakšanas darbi, lai uzlabotu inženierkomunikāciju stāvokli saskaņā ar būvprojekta risinājumiem. Veco akmens caurteku pie dzelzceļa gaisa tilta nomainīs jauna ar epoksīda pārklājumu, tādējādi garantējot ilgāku ekspluatēšanas laiku.

Rīgas ielas rekonstrukciju visā garumā pilnībā plānots pabeigt līdz nākamā gada beigām. Kopējā līguma summa ir 2 096 918 eiro. Būvdarbus veic SIA Ceļi un Tilti, būvuzraudzību nodrošina SIA ACM Projekts, bet autoruzraudzību – SIA KEM.

Rīgas ielas abu posmu pārbūve ir iekļauta projekta Biznesa klastera attīstība Rēzeknes pilsētā un komercdarbības atbalsta infrastruktūras izveide aktivitātēs, kas tiks īstenotas specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2 programmā Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām.