Renovēta vēsturiska nama fasāde Ģertrūdes ielā

0
519
Foto no city24.lv.

Apsaimniekošanas uzņēmums Latvijas namsaimnieks renovējis fasādi vēsturiskam namam Ģertrūdes ielā 103, Rīgā. Tā kā nams atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, tad fasādes renovācija veikta saskaņā ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, informē uzņēmuma pārstāvji.

Kopējās projekta izmaksas bija apmēram 165 000 eiro. Summu daļēji sedza dzīvokļu iedzīvotāju biedrība, bet atlikušajai summai Latvijas Namsaimnieks palīdzēja piesaistīt finansējumu, kuru turpmāk noteiktu laiku iekļaus komunālo maksājumu rēķinā.

2019.gadā Ģertrūdes ielas 103 nama dzīvokļu biedrība vērsās pie ēku apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas Namsaimnieks ar lūgumu īstenot fasādes renovācijas projektu. Latvijas Namsaimnieks organizēja visu fasādes atjaunošanai nepieciešamo dokumentāciju, veica saskaņošanu būvvaldē un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē, organizēja būvuzraudzību, celtniecības uzņēmumu atlasi un pārstāvēja dzīvokļu īpašnieku kopību komunikācijā ar visiem pakalpojumu sniedzējiem, tajā skaitā ar komunālo pakalpojumu nodrošinātājiem – a/s Sadales tīkli, Rīgas ūdens u.c.

Arhitekta Fridriha Šefela piecu stāvu mūra ēka celta 1910.gadā. Ēkas arhitektūra ieturēta jūgendstila tradīcijās, tai ir augstu izbūvēts cokola stāvs un fasādes dekori otrā un piektā stāva līmenī. Ēka joprojām pilda sākotnējo funkciju – īres nams ar veikalu telpām. Vairākus gadu desmitus ēkas fasāde bija ļoti nepievilcīga, aprakstīta ar grafiti un nesakopta. Tas lielā mērā saistīts ar nesakārtotajām īpašuma attiecībām un faktu, ka daudzi dzīvokļi bija ilgstoši neapdzīvoti. Rīgas pilsētas pašvaldības būvvalde atzina ēkas fasādi par avārijas stāvoklī esošu, savukārt, atbilstoši šim atzinumam, iedzīvotājiem draudēja palielināta nekustamā īpašuma nodokļa likme.

“Tā kā ēkas fasāde bija atzīta par avārijas stāvoklī esošu, iedzīvotājiem draudēja lieli izdevumi dēļ paaugstinātās nekustamā īpašuma nodokļa likmes. Ieteiktu visiem Rīgas daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem neatstāt bez ievērības būvvaldes atzinumus, jo tie var rezultēties paaugstinātos maksājumos. Mūsu iedzīvotājiem izdevās izvairīties no palielinātās nodokļa likmes, un paši esam priecīgi par mūsu mājas jauno izskatu”, stāsta Guntars Levics, Ģertrūdes ielas 103 biedrības loceklis.

“Esam gandarīti, ka Rīgas vēsturiskajā centrā izdevies atgriezt agrāko spožumu ēkai, kuru projektējis viens no ievērojamākajiem 19.gadsimta Rīgas arhitektiem. Fasādes renovācijas darbi aizņēma gandrīz divus gadus, bet rezultāts ir pārliecinošs. Nomainīti logi, siltināta fasāde, atjaunota dekoratīvā apdare un ieejas durvju portāls, nokrāsota visa ēka”, stāsta Mihails Čerņavskis Latvijas Namsaimnieks valdes priekšsēdētājs.

Latvijas Namsaimnieks ir ēku apsaimniekošanas uzņēmums ar 25 gadu pieredzi Latvijas tirgū. Galvenie uzņēmuma darbības virzieni ir daudzdzīvokļu namu pārvaldība, inženiertehnisko komunikāciju uzturēšana, ēku renovāciju organizēšana, telpu un teritorijas uzkopšana.