Reorganizēs četras Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības

0
518
Attēls ilustratīvs

Trešdien, 15.decembrī, Rīgas domes sēdē deputāti atbalstīja četru Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizāciju, ziņo Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Lai virzītos uz pēc iespējas vienotu nekustamo īpašumu apsaimniekošanas sistēmu un pārvaldīšanas modeli, plānots reorganizēt četras Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības – Rīgas namus, Rīgas pilsētbūvnieku, Rīgas Centrāltirgu un Rīgas servisu, tās apvienojot.

Apvienošana stiprinās korporatīvo pārvaldību, ļaus izvedot efektīvāku administrāciju, ļaus īstenot vienotu nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas sistēmu un veicinās ārpakalpojumu sniegšanu, cer pašvaldība.

“Pašvaldības un mans kā kapitālsabiedrību turētāja mērķis ir efektīva pašvaldības nekustamo īpašumu apsaimniekošana, un tā sevī ietver gan darbu pie labākas korporatīvās pārvaldības, kompetenču stiprināšanas, efektīvākas resursu izmantošanas, gan ārpakalpojuma piesaistes. Šīs izmaiņas iniciētas ar vīziju, ka šī apvienošana dos ieguldījumu Rīgai un rīdziniekiem jau tuvākajā laikā – palielinot pilsētas ienākumus, samazinot apsaimniekošanas izdevumus un nosakot skaidrus spēles noteikumus biznesam un investīcijām,” uzsvēra Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Lēmums par reorganizāciju pieņemts pamatojoties arī uz to, ka Valsts kontrole ir norādījusi, ka pašvaldībā nepastāv vienota nekustamo īpašumu pārvaldības kārtība. Tāpat arī Konkurences padome ir vērsusi uzmanību uz nepieciešamību pilnveidot nekustamo īpašumu pārvaldības modeli un veicināt ārpakalpojumu piesaisti.

Priekšlikumu par uzņēmumu apvienošanu izstrādāja SIA ZAB PricewaterhouseCoopers Legal sadarbībā ar SIA PricewaterhouseCoopers finanšu konsultantiem. Tas pašvaldībai izmaksāja 9500 eiro.

Patlaban pašvaldībai pieder piecas kapitālsabiedrības – viena liela, trīs vidējas un viena maza –, kuru pamatdarbība ir saistīta tieši ar nekustamo īpašumu, pamatā – ēku un būvju pārvaldīšanu, apsaimniekošanu, kā arī iznomāšanu.

Reorganizācijas ietvaros būtiski pilnveidojamās jomas ir vienota īpašuma uzskaite, īpašumu izmantošanas lietderība, apsaimniekošanas izmaksas, ārpakalpojumu apjoms, avārijas un neplānoto darbu brigādes, iespējas nododot darbus ārpakalpojumā un iepirkumu joma.

Plānots, ka reorganizācijas process varētu noslēgties 2022.gada oktobrī.