Rēzeknē izbūvē rekreācijas centra teritoriju

0
206

Rēzeknē līdztekus Kovšu ezera infrastruktūras sakārtošanas projektam, notiek būvdarbi pie Rēzeknes rekreācijas centra un publiskās teritorijas izbūves Brīvības ielā 23, informē Rēzeknes pilsētas pašvaldība.

Pašlaik tiek veikti zemes darbi, būvēts ūdensvads, drenāžas sistēma un pārbūvēts siltumtrases posms. Veikti paraugpāļu urbumi un notiek šo pāļu slogošana.

Projekts paredz gan SPA ēkas izbūvi trīs stāvos, gan arī apkārt esošās teritorijas labiekārtošanu ar gājēju celiņiem, autostāvvietu, apgaismotu promenādes zonu, laipu gar ezeru. Paredzēti dažādi apzaļumošanas risinājumi. Projektā tiks pārbūvēts Brīvības ielas posms no Atbrīvošanas alejas līdz kanālam. Šos darbus plānots sākt pēc Lieldienu brīvdienām – 6. aprīlī.

Būvdarbus veic SIA Arčers, projekta autors – SIA ARX arhitekti, būvuzraudzība – SIA Marčuks.

Projekta kopējie izdevumi ir 8 044 430,38 eiro, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi 7 181 301,63 eiro. Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums ir 70,02% apmērā no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 5 028 013,66 eiro, Valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 3,71% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 266 188,96 eiro, pašvaldības finansējums – 23,19% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 1 665 354,06 eiro, privātās attiecināmās izmaksas – 3,09 % no attiecināmiem izdevumiem, nepārsniedzot 221 744,95 eiro.

Projekta kopējie neattiecināmie izdevumi: 863 128,75 eiro, ko finansēs pašvaldība.


Projektā ir paredzētās aktivitātes

  • Brīvības ielas posma pārbūve 190 m garumā, veicot ceļa seguma, trotuāru, lietus ūdens kanalizācijas sistēmas pārbūvi, apgaismojuma nomaiņu, jaunu ūdensvada un sadzīves kanalizācijas atzaru izbūvi uz degradēto teritoriju. AS Sadales tīkls kabeļu pārcelšana.
  • Autostāvvietu un piebraucamo ceļu izbūve, teritorijas labiekārtošana. Autostāvvietu un piebraucamo ceļu izveidošanai paredzēti divi pieslēgumi Brīvības ielai. Kopējais autostāvvietu skaits autonovietnē – 58, no tām trīs ir invalīdu stāvvietas un viena operatīvajam transportam. Tiks izbūvēts lietus kanalizācijas kolektors, jauni bruģēti gājēju celiņi ar noteiktām vides pieejamības prasībām un apgaismojumu. Pozitīvai ietekmei uz vidi ir paredzēta apzaļumošana un apstādījumi – koki un krūmi.
  • Siltumtīklu būvniecība. Tiks izbūvēts jauns siltumtīklu atzars uz rekreācijas centra ēku, kā arī pārbūvēts novecojušais siltumtrases posms projekta īstenošanas degradētajā teritorijā. Sadarbības partneris – AS Rēzeknes siltumtīkli.
  • Ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve. Lai nodrošinātu ūdens padevi saimniecības un ugunsdzēsības vajadzībām, tiks izbūvēts jauns ūdensvads un sadzīves kanalizācija. Notekūdeņus paredzēts novadīt kanalizācijā ar pieslēgumu pie esošas saimniecības kanalizācijas Brīvības ielā. Sadarbības partneris – SIA Rēzeknes ūdens.
  • Rekreācijas kompleksa ēkas izbūve. Ēka projektēta 3 stāvos un tā būs piemērota ūdens relaksācijas centram. Ēka 3076 m2 platībā, tiks iznomāta komersantam, kas tiks izvēlēts konkursa kārtībā. Ēkas infrastruktūra projektēta, lai tā ir vispārēji izmantojama jebkurai nozarē strādājošai kapitālsabiedrībai, ņemot vērā ēkas plānoto funkcionālo mērķi. Elektroenerģijas nodrošināšanai atjaunojamā degradētajā teritorijā ir paredzēta apakšstacija ar jaudu 771 kW. Pēc uzbūves apakšstacija paliek AS Sadales tīkls īpašumā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit