Foto no rezekne.lv

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas ēkai pateicoties biedrības Pomoc Polakom na Wschodzie finansējumam, Polijas Ārlietu ministrijas izsludinātā projektu konkursa Sadarbība ar Poliju un ārzemēs dzīvojošiem poļiem 2020 – Polijas infrastruktūra ietvaros tiek paplašināta ēdnīca, informē Rēzeknes pilsētas pašvaldība.

Ģimnāzijā esošā ēdnīca ir ļoti maza, stāsta Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas direktore Olga Burova. Ēka, uz kuru 1997.gada martā pārcēlās skola, tika projektēta un būvēta kā bērnudārzs un nebija paredzēta tik lielam cilvēku skaitam. Šobrīd ģimnāzijā mācās 630 skolēni, vienlaikus pusdienot ēdnīcā varēja tikai dažas klases. Līdz ar jaunās ēdnīcas telpu nodošanu ekspluatācijā, ēdināšanas problēma ģimnāzijā būs pilnībā atrisināta. Jaunajā piebūvē būs vēl divi kabineti – robežsardzes priekšmetu kabinets un multimediju kabinets konferenču un semināru organizēšanai.

Būvdarbi sākās septembrī un jau ir uzbūvētas un nosiltinātas sienas, uzstādīti logi. Pašlaik notiek jumta konstrukciju siltināšanas un ventilācijas sistēmas uzstādīšanas darbi. Pabeigta iekšējo tīklu izbūve – ierīkots ūdensvads un kanalizācija, izbūvēta siltumtrase. SIA Latgalija būvnieki plāno strādāt bez tehnoloģiskā pārtraukuma, lai pavasarī paliktu tikai teritorijas labiekārtošanas darbi ap jauno ēdnīcas piebūvi un fasādes krāsošana.

Biedrības Pomoc Polakom na Wschodzie finansējums ģimnāzijas ēdnīcas būvniecībai veido 654 656,51 eiro. Jāpiebilst, ka šis nav pirmais gadījums, kad poļu skolas vajadzībām Rēzeknē tiek saņemts finansējums no Polijas puses. Pateicoties poļu diasporas palīdzības ārzemēs organizācijai Stowarzyszenie Wspólnota Polska, deviņdesmito gadu otrajā pusē veikta ēkas pārbūve skolas vajadzībām, bet 2005.gadā tika īstenots sporta zāles būvniecības projekts.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit