Rēzeknē rekonstruēs Rīgas ielu

0
1231

Jūnija sākumā Rēzeknes pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA Ceļi un Tilti par Rīgas ielas rekonstrukciju. Kopējā līguma summa ir 2 096 918 eiro, informē pašvaldība.

Rīgas iela Rēzeknē tiks rekonstruēta 2,6 km garumā, sākot no Nikodema Rancāna ielas līdz pilsētas robežai Viļakas ielā.

Ielas rekonstrukcija ir sadalīta divos atsevišķos posmos. No pilsētas robežas līdz dzelzceļa tiltam Rīgas ielu rekonstruēs pilnā apjomā. Tiks nomainītas visas komunikācijas, ielas apgaismojums, lietusūdens kanalizācijas sistēma, visā posmā ielas vienā pusē izbūvēs jaunu trotuāru. Rīgas ielas posmā no dzelzceļa tilta līdz Nikodema Rancāna ielai mainīs asfalta segumu. Pieturas Rīgas ielā aprīkos ar piebraucamajām kabatām, kā arī pieturvietās uzstādīs paviljonus. Pēc rekonstrukcijas Rīgas ielā paredzēts izbūvēt veloceļu.

Kā pastāstīja projekta vadītājs, Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Imants Mekša, Rīgas ielas rekonstrukcija ir svarīga arī investoru piesaistei Rēzeknē. Pašlaik tiek izstrādāts detalplānojums zemesgabalam Bērzu ielā 2. Zemesgabalu plānots sadalīt un piedāvāt ražotņu izvietošanai.

Būvdarbi Rīgas ielā sāksies jūlijā, šobrīd tiek saskaņotas visas nepieciešamās satiksmes un apbraukšanas shēmas būvdarbu laikā.

Rīgas ielas rekonstrukcija ir viens no programmas Izaugsme un nodarbinātība projekta Biznesa klastera attīstība Rēzeknes pilsētā un komercdarbības atbalsta infrastruktūras izveide galvenajiem mērķiem.