Rēzeknes slimnīcā atklāta Sterilizācijas nodaļa

0
454

Rēzeknes slimnīcā atklāta viena no Latvijā modernākajām Sterilizācijas nodaļām, kas ir svarīga visu slimnīcas nodaļu darba nodrošināšanai, primāri sagatavojot operācijām un citām medicīniskajām manipulācijām nepieciešamos instrumentus un materiālus, informē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Sterilizācijas nodaļa izvietota pilnībā pārbūvētās 370 m2 lielās telpās un aprīkota ar mazgāšanas, dezinfekcijas iekārtām, ultraskaņas tīrīšanas moduli, tvaika sterilizatoriem, valcēšanas ierīcēm un, kas īpaši nozīmīgi – uzstādīti moderni ūdens attīrīšanas un medicīniskā saspiestā gaisa ražošanas mezgli. Kvalitatīvi attīrīts saspiestais gaiss ir nepieciešams ne tikai Sterilizācijas nodaļas, bet visas slimnīcas vajadzībām – anestēzijas, elpināšanas, daudzu citu medicīnisko iekārtu un procesu nodrošināšanai.

Sterilizācijas nodaļā izbūvētā kompleksa ūdens attīrīšanas sistēma ir kvalitatīvi būtisks uzlabojums arī nieru aizstājterapijas jeb hemodialīzes pacientiem. Ūdens attīrīšanas sistēma sastāv no vairāku pakāpju priekšattīrīšanas un reversās osmozes iekārtām, kas hemodialīzei nodrošina ievērojamu ūdens patēriņa samazinājumu.

Sterilizācijas nodaļa ir sadalīta zonās. Pirmajā zonā notiek ķirurģisko instrumentu pieņemšana un priekšapstrāde – mazgāšana, medicīnas ierīču un instrumentu tīrīšana ar ultraskaņu vai ar ūdens tvaika strūklu. Šīs metodes ir saudzīgas pret instrumentiem un uzlabo kvalitatīvas tīrīšanas procesus. Pēc apstrādes automātiskajās mazgāšanas un dezinfekcijas iekārtās, ķirurģiskie instrumenti un materiāli nonāk otrajā zonā instrumentu inspekcijai, eļļošanai un pakošanai. Šī zona aprīkota ar diviem mūsdienīgiem rotējošajiem valcētājiem iepakojumu aizvalcēšanai jeb hermētiskai noslēgšanai un trijiem tvaika sterilizatoriem. Pēc iepakošanas un sterilizācijas instrumenti nonāk trešajā – sterilajā zonā, kurā tiek uzglabāti un sagatavoti nosūtīšanai uz slimnīcas nodaļām.

Saspiestā gaisa attīrīšanas procesu, kā arī mazgāšanas un sterilizācijas procesus ir iespējams monitorēt attālināti, operatīvi saņemot informāciju par novirzēm vai bojājumiem.

Jaunās Sterilizācijas nodaļas pārbūves galvenie ieguvumi ir augstāka instrumentu un materiālu apstrādes kvalitāte, pacientu drošība, tehnoloģisko ciklu ilguma saīsināšana par 25–30%, procesu un plūsmu nepārtrauktības līmeņa paaugstināšana, dublējot visus svarīgos tehnoloģiskos mezglus, tai pat laikā ievērojami samazinot izmaksas, kas saistītas ar elektroenerģijas, ūdens un dažādu reaģentu mazāku patēriņu. Kvalitatīvi attīrīts ūdens un saspiestais gaiss būtiski paildzina pilnvērtīgu visu iekārtu ekspluatācijas laiku, samazinot apkopju un remontu izmaksas.

Nodaļas aprīkojuma iegāde līdzfinansēta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Vairāk par projektu – esfondi.lv.