Rīdzinieki aktīvi balso par Rīgas apkaimju attīstības iecerēm

0
156
Attēls ilustratīvs

Līdz 31. oktobrim rīdzinieki aicināti balsot par kādu no 30 Rīgas iedzīvotāju un apkaimju biedrību līdzdalības budžeta konkursam iesniegtajām apkaimju attīstības iecerēm. Pirmajā balsošanas nedēļā par tām nobalsots jau gandrīz 13 000 reižu.

Pirmās balsošanas nedēļas laikā visbiežāk iedzīvotāji balsojuši par sporta laukuma izveidi Iļģuciemā aiz kultūras centra, jauna laukuma iekārtošanu pie Pērnavas un Jāņa Asara ielu krustojuma Grīziņkalnā, bērnu rotaļu laukuma izveidi Pļavnieku parkā, jaunas pumptrases izbūvi Bolderājā, multifunkcionāla sporta un atpūtas laukuma labiekārtošanu Dārziņos, rotaļu un sporta laukuma izbūvi Sesku ielā Dārzciemā, apgaismojuma izveidi iepriekš līdzdalības budžeta projekta rezultātā izveidotajā Zasulauka manufaktūras parkā, bērnu rotaļu laukuma izveidi Jaunciemā, atpūtas zonas izveidi Rostokas ielā Zolitūdē, aktīvās atpūtas zonu Čiekurkalnā.

Balsošana par visām 30 līdzdalības budžeta konkursa iesniegtajām apkaimju attīstības iecerēm notiek vietnē balso.riga.lv un klātienē Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Klientu punktos. Šogad balsot klātienē varēs arī Iļģuciema bibliotēkā 10. un 24. oktobrī un Imantas bibliotēkā 17. un 31. oktobrī no plkst.13.00 līdz 17.00. Katrs iedzīvotājs var nobalsot tikai vienu reizi, tātad atbalstīt tikai vienu projektu. Balsot var ikviens, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Šogad balsošana noslēgsies 31. oktobrī plkst. 21.00 nevis pusnaktī, kā tas bijis iepriekšējos gados.

Pašvaldība īstenos tās ieceres, kuras balsojumā gūs vislielāko rīdzinieku atbalstu. Atbalstītos projektus īstenos Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde.

Līdzdalības budžets ir iespēja iedzīvotājiem tieši lemt par to, kā tiek izmantota daļa no pilsētas budžeta, gan pašiem iesniedzot apkaimju attīstības ieceres, gan balsojot par tām, kuras pašvaldībai īstenot. Šogad līdzdalības budžeta finansējums ir 700 000 eiro, un katras ieceres īstenošanai maksimāli pieejami 70 000 eiro. Tas nozīmē, ka tiks īstenotas vismaz 10 no 30 balsojumam nodotajām iecerēm.

Arī pērn līdzdalības budžeta konkursā idejām kopā pieejamais finansējums bija 700 000 eiro. Balsojumā piedalījās 42 852 iedzīvotāji, atbalstot 12 projektu īstenošanu.

Rīgas pašvaldība līdzdalības budžeta konkursu un iedzīvotāju balsojumu organizē kopš 2019. gada, šogad jau piekto reizi. Kopš 2019. gada rīdzinieki konkursā iesnieguši kopā 175 projektu pieteikumus. Īstenošanai četros konkursa gados nodoti 36 projekti. No tiem 12 projekti ir īstenoti pilnībā, bet 24 projekti pašlaik ir dažādās īstenošanas fāzēs.