Rīdziniekiem pirmajā pusgadā piegādāti vairāk nekā 18 miljoni kubikmetru ūdens

0
494

Šī gada sešos mēnešos Rīgā patērētājiem kopumā piegādāti 18 654 734 kubikmetri ūdens. Tas ir par 2,5% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā 2019.gadā, kad tika piegādāti 19 142 225 kubikmetri ūdens. No kopējā ūdens padeves daudzuma šogad 10 157 778 kubikmetri ūdens tika iegūti pazemes ūdensgūtvē Baltezers–Zaķumuiža”, bet 8 496 956 kubikmetri sagatavoti virszemē, Ūdens stacijā Daugava, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

SIA Rīgas ūdens Ūdens sagatavošanas un padeves dienesta vadītājs Ivars Gaters norāda, ka rīdzinieku ūdens patērēšanas paradumi nav mainījušies, un nelielais ūdens patēriņa samazinājums saistāms ar Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ slēgtajām izglītības iestādēm, izklaides vietām un citiem objektiem. Toties sabiedriskā sektora ūdens patēriņš provizoriski izrādījies pat lielāks nekā pērn. 2019.gadā Rīgā patērētājiem kopumā tika piegādāti 38 229 424 kubikmetri ūdens.

Lielākā daļa patērētāju Daugavas kreisajā krastā ūdeni saņem Daugavas upes baseina Rīgas HES zonā. Tur ūdens tiek ņemts upes dziļākajos slāņos un ar sūkņu palīdzību pa cauruļvadiem nogādāts Ūdens stacijā Daugava, kur to sagatavo atbilstoši dzeramā ūdens kvalitātes prasībām. Savukārt patērētājus Daugavas labajā krastā ar centralizēto ūdensapgādi lielākoties nodrošina pazemes ūdensgūtve Baltezers–Zaķumuiža – ūdens tiek iegūts no pazemes urbumiem ūdensgūtvēs Baltezers, Baltezers 1, Baltezers 2, Zaķumuiža un Remberģi.