Rīdzinieku vajadzībām izstrādāti tipveida atkritumu konteineru novietņu projekti

0
179
Konteineru novietņu vizualizācija

Lai veidotu sakoptāku pilsētvidi, pasargātu atkritumu konteinerus no nokrišņu ietekmes un nepiederošu personu piekļuves, Rīgas pilsētas arhitekta dienests izstrādājis tipveida atkritumu konteineru novietņu projektus. Tie izmantojami, lai uzlabotu un sakoptu vidi savā dzīvesvietā, kā arī ietaupītu laiku un līdzekļus, kas nepieciešami šādu projektu sagatavošanai, informē Rīgas domē.

Tipveida atkritumu konteineru novietņu projekti pieejami Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta mājas lapā www.rdpad.lv, sadaļā Pilsētvide. Gatavos projektus var izmantot ikviens dzīvojamās mājas īpašnieks vai dzīvokļu īpašnieku kopība, lai saskaņotu, izgatavotu un uzstādītu jaunu segtu atkritumu konteineru novietni pie savas dzīvojamās mājas vai uzlabotu esošo.

Iedzīvotājiem pieejami vairāku izmēru, krāsu un komplektācijas atkritumu konteineru novietņu projekti, kas piemēroti dažādas ietilpības konteineru izvietošanai. Nojumēm ir vienkārša metāla rāmja konstrukcija ar koka dēļu aizpildījumu un metāla lokšņu jumts, pieejami modeļi ar slēdzamiem vārtiem un bez tiem. Nojumēm izstrādāti trīs krāsojuma varianti — gaiši pelēks, tumši pelēks un gaiši brūns, kas laika gaitā tiks papildināti. Iedzīvotāji var brīvi izvēlēties ražotāju, kurš izgatavos un uzstādīs nojumi, izmantojot pašvaldības sagatavotos rasējumus.

Papildus rasējumiem izveidota arī pamācība atkritumu konteineru novietnes projekta saskaņošanai, skaidrojošā apraksta sagatave, ko būvniecības ierosinātājam aizpildīt un iesniegt Būvniecības informācijas sistēmā, kā arī ilustrētas vadlīnijas novietnes izvietošanai zemesgabalā.

Izstrādātajām vadlīnijām un dizainam ir ieteikuma raksturs. Ja iedzīvotāji izvēlēsies izvietot atkritumu novietni ar citu dizainu, tad pašiem jārūpējas par projekta izstrādi.