Rīgā ekspluatācijā nodota dzīvojamā ēka “Renaissance”

0
594
Foto no "LNK Properties" arhīva.

Rīgā, Vesetas ielā nodota ekspluatācijā jauna dzīvojamā ēka Renaissance, informē projekta attīstītājs SIA LNK Properties.

Kopējās investīcijas projektā, ieskaitot zemes iegādi, ir 5,5 miljoni eiro, no tiem 2,3 miljoni eiro ir bankas Signet Bank kredīts. Vidējās izmaksas ir 4 300 eiro par kvadrātmetru.

Projekta attīstītājs ir SIA LNK Properties, arhitektūras un iekštelpu dizaina autori – birojs Sarma Norde, savukārt būvdarbus veica būvniecības uzņēmums AS LNK Industries.

No būvniecības viedokļa viens no sarežģītākajiem posmiem bija eksponēto, sešus metrus augsto kolonnu izbūve. Kopējā projekta platība ir 2 360 m2, dzīvojamā platība 1 250 m2, savukārt izbūvēto stikloto konstrukciju apjoms ir 1 450 m2. Būvdarbu laikā izmantoti 1 200 m3 betona, projekta kolonnu kopējais garums ir ap 1000 metriem.

“Katra Rennaissance dzīvokļa iemītniekam ir iespēja sajusties kā privātmājā”, stāsta Aleksandra Strode, SIA LNK Properties valdes locekle, dzīvojamo nekustamo īpašumu departamenta vadītāja.

“Ir milzīgs gandarījums par sadarbību ar arhitektiem un nepārtrauktu sinerģiju projekta attīstības gaitā. Ēka ir īsts arhitektūras mākslas un augstākās raudzes minimālisma piemērs. Liela uzmanība pievērsta detaļām, arī materiālu kvalitātei un risinājumu ilgtspējai. Projekts tiešām nevienu neatstāj vienaldzīgu. Fasādes risinājumi pat pārsniedza sākotnējās gaidas, ēka papildina vēsturiskā centra pilsētvidi un harmoniski sasaucas ar jauno Skanstes apkaimi. Liels paldies visai projekta komandai – arhitektiem, būvniekiem, kolēģiem attīstītājiem,” uzsver A.Strode.

“No pilsētbūvniecības viedokļa raugoties, Renaissance ēka tās pabeigtajā ārējā veidolā, mūsuprāt, ir vērtējama kā nozīmīgs pienesums kvartāla ielas telpā, un ir gandarījums vērot to, kā iecerētās telpiskās idejas ir konsekventi realizētas un šobrīd kļuvušas par apkārtējās ainavas neatņemamu, pamanāmu sastāvdaļu, – līdzīgi kā dzīvokļu risinājumu līmenī iekļautās telpiskās vērtības drīzumā kļūs par tās iemītnieku neiztrūkstošu dzīves daļu”, pauž Elvijs Sprudzāns arhitektu biroja Sarma Norde arhitekts.

“Lielākais izaicinājums būvdarbu laikā bija sarežģījumi ar piegādēm un materiālu pieejamību, kas pēdējo trīs gadu laikā skāruši visu pasauli. Tāpēc lielākais gandarījums ir par to, ka par spīti visiem izaicinājumiem, mums no dienas uz dienu izdevās rast jaunus risinājumus un pabeigt būvdarbu savlaicīgi. Būvdarbi veikt ar lielāko rūpību, ēka ir droša, izturīga un estētiski ļoti pievilcīga, jauno dzīvokļu īpašnieki noteikti būs apmierināti ar kvalitāti”, saka Kaspars Ratkevičs, LNK Industries valdes loceklis.

Foto no “LNK Properties” arhīva.

“Attīstoties Rīgas modernajam centram, mēs redzam kā blakus vēsturiskajām ēkām rodas jaunas mūsdienīgas un augstvērtīgas apbūves, kas padara pilsētas arhitektonisko vidi pievilcīgāku un laikmetīgāku. Esam gandarīti, ka tieši mēs kļuvām par sadarbības partneri šī projekta finansēšanā,” komentē Signet Bank vecākā viceprezidente Ineta Done.

Jaunā ēka atrodas Rīgas modernajā centrā, kur apkaimes centrālo satiksmes artēriju veido Skanstes iela. Ēkas būvniecību AS LNK Industries sāka 2020.gada decembrī un, neskatoties uz pēdējo divu gadu izaicinājumiem, darbi ir pabeigti savlaicīgi un dzīvokļu iemītnieki jau pavisam drīz varēs izmantot savām ērtībām gan ēkas, gan jauno dzīvokļu priekšrocības.