Rīgā īstenos divus publiskās ārtelpas attīstības projektus

0
291

Šajā gadā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments īstenos publiskās ārtelpas uzlabošanas projektus divās Rīgas apkaimēs – Maskavas forštatē un Sarkandaugavas apkaimē.

Sarkandaugavas Ozolaines parkā plānots ierīkot jaunu celiņu un apgaismojumu sistēmu, kā arī atjaunot basketbola laukumu. Bet Maskavas forštatē taps terašveidīga atpūtas zona, kā arī urbānais dārzs, kura ierīkošanā un uzturēšanā varēs piedalīties paši iedzīvotāji.

2020.gada decembrī Pilsētas attīstības departamentā noslēgti līgumi ar SIA Jēkabpils PMK par būvdarbiem Lomonosova ielā 12C un Duntes ielā.

Lomonosova ielā 12C plānota apgaismojuma tīkla un segumu izbūve, apstādījumu ierīkošana un labiekārtojumu elementu uzstādīšana – soli, galdi, šūpoles, puķu dobes, koka terase, atkritumu urnas.

Ozolaines parkā, Duntes ielā, paredzēts izbūvēt apgaismojuma tīklu, demontēt segumu un labiekārtojuma elementus, izbūvēt jaunu segumu, uzstādīt solus, atkritumu urnas, velosipēdu statīvus, ielu basketbola grozus un sakopt kokus.

Būvuzraudzību veiks SIA Semita. Projekta autori ir AS VentEko, apakšuzņēmēja SIA ALPS ainavu darbnīca.

Apkaimju labiekārtojuma un teritoriju attīstības projekti tiek finansēti no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda.

Jau ziņots, ka Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un Rīgas Tehniskās universitātes studenti, augstskolu mācībspēku, profesionālu arhitektu un ainavu arhitektu vadībā kopā ar Rīgas pašvaldības speciālistiem iepriekš pētīja izvēlētās projektu vietas, uzklausīja iedzīvotāju vēlmes un izstrādāja labiekārtojuma un teritoriju attīstības priekšlikumus. Tos izvērtēja žūrija, un piemērotākajiem risinājumiem izstrādāta būvniecības ieceres īstenošanas dokumentācija. 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit