Rīgā izbūvēti divi jauni bērnudārzi

0
360
Attēls ilustratīvs

Pašvaldībai piederošajās ēkās Slāvu ielā 19 un Rūpniecības ielā 21 pabeigta pārbūve divu jaunu pašvaldības bērnudārzu ierīkošanai. Plānots, ka abas izglītības iestādes sāks darbu septembrī, un tajās kopā būs vietas 300–340 audzēkņiem, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Līgums par ēkas pārbūvi Slāvu ielā 19 noslēgts 2021.gada 30.jūnijā. Sešus mēnešus ilgo būvdarbu laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu uzstādīšana, virtuves tehnoloģijas ierīkošana, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, kā arī teritorijas labiekārtošana un rotaļu laukuma izbūve.

Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 3213,1m2. Kopējā labiekārtotās teritorijas ar funkcionālo zonējumu platība ir 10 206m2, no tās rotaļu laukumu zona – 5100m2.

Kopējās būvdarbu izmaksas ir 2 132 487,95 eiro bez PVN, tajā skaitā virtuves aprīkojuma uzstādīšana – 149 245,88 eiro bez PVN. Pēc pārbūves ēkā izveidotas 11 grupas ar kapacitāti līdz 200 audzēkņiem.

Foto – Rīgas dome:

Tikmēr kopējās būvdarbu izmaksas telpu pielāgošanai pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām Rūpniecības ielā 21 sasniegušas 1 440 632,56 eiro bez PVN.

Būvdarbu laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, ventilācijas sistēmas izbūve, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu uzstādīšana, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un teritorijas labiekārtošanas un rotaļu laukuma izbūve. Virtuves aprīkojuma uzstādīšana izmaksājusi 95 785,05 eiro bez PVN.

Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 1418,4m2, savukārt kopējā labiekārtotā teritorija ar funkcionālo zonējumu ir 7013 m2, no tās rotaļu laukuma zona 2400 m2. Pēc telpu pārbūves ēkā izveidotas piecas grupas ar kapacitāti līdz 100 audzēkņiem.

Foto – Rīgas dome:

“Esmu gandarīts, ka vairākus mēnešus ilgais darbs vainagojies panākumiem. Šāda telpu pārbūve pirmsskolas izglītību iestāžu vajadzībām galvaspilsētā veikta pirmo reizi, un šis ir liels solis bērnudārza rindu jautājuma risināšanā galvaspilsētā,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Bērnu pieteikšana konkrētajās pirmsskolas izglītības iestādēs, atkarībā no personāla nokomplektēšanas iespējām, tiks izsludināta vasaras sākumā.

Darbi abās pirmsskolas izglītības iestādēs īstenoti ar pašvaldības finanšu līdzekļiem, kā arī ņemot valsts budžeta aizņēmumu, kuru pašvaldībai ir tiesības saņemt atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.*

2021.gadā par 2,5 miljoniem eiro no valsts aizdevumu programmas pašvaldībām Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, iekštelpu atjaunošanas darbi realizēti 24 galvaspilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs. Savukārt par vairāk nekā vienu miljonu eiro no  pašvaldības budžeta līdzekļiem, iekštelpu atjaunošanas darbi veikti 40 pirmsskolas izglītības iestādēs.

* Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai”.