Rīgā izveido nekustamā īpašuma reformas darba grupu

0
753

Šonedēļ Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti atbalstīja Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma reformas darba grupas izveidi, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Darba grupas priekšsēdētāja amatu pildīs Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, darba grupā darbosies deputāti – Viesturs Kleinbergs, Iveta Ratinīka, Lauris Ērenpreiss, Dainis Locis, Valters Bergs, Oļegs Burovs, Romāns Mežeckis un Miroslavs Mitrofanovs, kā arī Īpašuma departamenta un Mājokļu un vides departamenta pārstāvji un Rīgas pilsētas izpilddirektors.

Darba grupas darbības mērķis būs izveidot jaunu, mūsdienu situācijai atbilstošu un ekonomiski efektīvu pašvaldības īpašuma pārvaldības modeli, veicināt ēku energoefektivitāti un iekštelpu gaisa kvalitāti pilsētai piederošajos īpašumos, koordinējot visu iesaistīto pušu sadarbību, veicinot investīciju piesaisti pašvaldības nekustamajos īpašumos, un ieviešot Valsts kontroles konstatētos ieteikumus.

Darba grupas galvenie uzdevumi būs izstrādāt vienotus nekustamā īpašuma pārvaldības principus visām to pārvaldībā iesaistītajām nozarēm un vadlīnijas to piemērošanai, kā arī ieviest ar nekustamā īpašuma pārvaldību saistīto darbību izpildes uzraudzības un novērtējuma sistēmu un izstrādāt apsaimniekošanas pakalpojumu iegādes modeļus.

Tāpat tai būs jāsadarbojas ar Mājokļu un vides komiteju dzīvojamā fonda programmas izstrādē, jāsniedz ieteikumus prioritāšu noteikšanai nekustamā īpašuma iegādei, lai nodrošinātu pašvaldības funkcijas, jāsniedz priekšlikumus un ieteikumus prioritātēm nekustamā īpašuma attīstības un uzturēšanas plānošanai trīs gadu periodam un jākontrolē Valsts kontroles ieteikumu ieviešanu noteiktajos termiņos.

Jau ziņots, ka darba grupa, sadarbībā ar Pilsētas īpašuma komiteju, arī uzraudzīs Valsts kontroles veiktās revīzijas par pilsētas pašvaldības nekustamā īpašuma pārvaldības modeli sniegto priekšlikumu ieviešanu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit