Rīgā labiekārto krāmu tirgu “Latgale”

0
1953

Pērn 31.decembrī izbeigts līgums ar līdzšinējo tirgus Latgale nomnieku SIA Nakts tirgus, un, sākot ar šī gada janvāri, tirgus Latgale apsaimniekošanu nodrošina pašvaldības SIA Rīgas centrāltirgus (RCT). Vakar, 10.februārī, sadarbībā ar SIA Otto sākta teritorijas labiekārtošana, informē Rīgas pašvaldība.

Vēsturiski ir izveidojusies situācija, ka daļa no tirdzniecības nojumēm pieder SIA Otto, tāpēc RCT, pārņemot tirgus Latgale apsaimniekošanu, vienojās ar uzņēmumu par nolietoto tirdzniecības nojumju demontāžu. Papildus nojumju demontāžai notiek teritorijas atbrīvošana no pamestajām mantām, ko veic RCT.

Plānots, ka visas teritorijas sakārtošana tiks pabeigta līdz 1.martam un bijušo nojumju vietā tiks izvietoti tirdzniecības galdi, kas atrodas RCT noliktavās. Kopumā ir pārslēgti 25 nomas līgumi, un vēl 15 nomnieki gaida, kad tirgū Latgale izvietos jaunus tirdzniecības galdus.

“Tirgus Latgale teritorijas labiekārtošana tiek veikta ar mērķi padarīt tirgus teritoriju pievilcīgāku un ērtāku gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem. Šo teritoriju bija nepieciešams sakārtot jau sen. Krāmu tirgus ir katras lielas pilsētas vēstures liecību un noslēpumu glabātuve, un šāds ir arī tirgus Latgale. Runājot par ilgtermiņa perspektīvu – būs jāvērtē konkrētās teritorijas attīstība un pienesums pilsētas attīstības kontekstā,” saka SIA Rīgas centrāltirgus valdes priekšsēdētāja Agra Languša.