Rīga neatsakās no ieceres izbūvēt Ziemeļu transporta koridoru

0
435

Rīgas dome pašlaik nav atteikties no Ziemeļu transporta koridora izbūves ieceres, šonedēļ apspriedē par Rīgas teritorijas plānojuma redakciju ar apkaimju organizācijām atzina domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Vilnis Salenieks.

Viņš stāstīja, ka Ziemeļu šķērsojuma pirmajam posmam pirms vairākiem gadiem ir izstrādāts būvprojekts, taču tiek lēsts, ka tas būs jāmaina.

“Arī finansējums tam nav atrasts. Bet patlaban nav plānots no projekta atteikties un pirmajā posmā atbilstoši plānošanas dokumentiem un līdzšinējām izpētēm veicam sākotnēji noteiktos uzdevumus,” sacīja Salenieks.

Ierēdnis pieļāva, ka līdz 2027.gadam finansējums projektam pašvaldībai nebūs pieejams. Taču tiklīdz līdzekļi būs, pilsēta ir gatava projektu ieviest, uzsvēra departamenta pārstāvis.

Departamenta sniegtā informācija liecina, ka Rīgas Ziemeļu transporta koridora projekts savienos Rīgas ostu un pilsētu ar Via Baltica autoceļu. Tas šķērsos visu Rīgu.

Projekta mērķis ir atslogot no transporta radītās slodzes Rīgas centru, uzlabot vides stāvokli pilsētas centrā un pilsētvides kvalitāti kopumā. Domē uzskata, ka Ziemeļu koridora izbūve ļaus iekļaut Rīgas ostu Eiropas nozīmes ceļu tīklā un uzlabos Rīgas un Pierīgas transporta infrastruktūras sistēmu kopumā, nodrošinot pilsētas, reģiona un valsts izaugsmes iespējas un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu ilgtermiņā.

Plānotais ceļa garums ir 30 kilometru. Rietumos Ziemeļu koridors pieslēgsies Rīgas apvedceļam pie Babītes un nodrošinās savienojumu ar Rīgas–Jūrmalas–Ventspils autoceļu, bet austrumos – pie Vidzemes šosejas Berģos. Ziemeļu koridors tiks integrēts Rīgas maģistrālo ielu sistēmā ar daudzlīmeņu krustojumiem.

Jau ziņots, ka līdz 4.oktobrim norisinās pilnveidotās Rīgas teritorijas plānojuma redakcijas un tā stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma precizētā vides pārskata sabiedriskā apspriešana.

Rīgas teritorijas plānojums ir pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi Rīgas administratīvajā teritorijā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit